Maltos mėsos kukuliai su ananasais saldžiarūgščiame padaže

45 min. 4 > 7.00 €

Šaldytuve turėjau daržovių ir šiek tiek malto kiaulienos kumpio. Planavau kepti kotletukus, tačiau atsitiktinai užmačiau spintelėje jau kuris laikas gulintį saldžiarūgščio padažo pakelį, kuris apsipirkimo metu į pirkinių krepšelį nukeliavo esant akcijai. Šalia jo savo eilės laukė ir keletas skardinių su konservuotais ananasais, tad pagalvojau, kodėl gi nepabandžius pagaminti maltos mėsos kukulių su ananasais saldžiarūgščiame padaže? Bandymas buvo sėkmingas. Šeimai labai patiko.

Maltos mėsos kukuliams:

300 g. malto kiaulienos kumpio

1 nedidelės morkos

1 galvutės raudonojo svogūno

2 skiltelių česnako

1 nekupino valgomojo šaukšto „Santa Maria“ prieskonių mišinio maltai mėsai

Papildomai reikės šiek tiek aliejaus kukulių apkepimui, sultinio arba vandens jų troškinimui.

Padažui:

Šiek tiek aliejaus

3 skiltelių česnako

1 nedidelės morkos

1 galvutės raudonojo svogūno

1 saldžiosios raudonosios paprikos

1 pakelio „Santa Maria“ saldžiarūgščio padažo

2 valgomųjų šaukštų medaus

2 valgomųjų šaukštų sojos padažo

1 nedidelės skardinės konservuotų ananasų ir sirupo nuo jų

100 ml. vandens

1 valgomojo šaukšto krakmolo

Šiek tiek smulkintų svogūnų laiškų

Pirmiausia pasiruošiame maltos mėsos kukulius:

Į dubenį dedame maltą kiaulienos kumpį, smulkia tarkele įtarkuojame nedidelę morką, česnako skilteles, beriame kapotą raudonąjį svogūną ir prieskonius. Išmaišome.

Keptuvėje įkaitiname aliejų, iš pasiruoštos masės formuojame vieno kąsnio kukulius, kuriuos dedame į keptuvę ir kepame po 5-8 minutes iš abiejų pusių. Įpilame šiek tiek sultinio ar vandens ir uždengę keptuvę dangčiu troškiname apie 10 minučių. Atidedame.

Ruošiame padažą:

Keptuvėje įkaitiname šiek tiek aliejaus, dedame pusžiedžiais pjaustytą raudonąjį svogūną, pakepiname keletą minučių. Beriame juostelėmis pjaustytą morką, kubeliais pjaustytą saldžiąją raudonąją papriką, pabarstome druska ir kepiname apie 5-8 minutes. Įdedame smulkia tarkele tarkuotas česnako skilteles ir dar keletą minučių pakepiname.

Įpilame saldžiarūgščio, sojos padažo. Šaukštą bulvių krakmolo išmaišome vandenyje ir užpilame ant daržovių. Įdedame porą šaukštų medaus ir vis pamaišydami kaitiname iki užvirimo. Beriame maltos mėsos kukulius, įpilame sirupo likusio nuo konservuotų ananasų ir troškiname apie 10 minučių. Sudedame pjaustytus ananasus, svogūnų laiškus ir vis pamaišydami kaitiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 10 minučių.

Maltos mėsos kukuliai su ananasais saldžiarūgščiame padaže paruošti. Juos patiekiau su virtais pakeptintais ryžiais su kiaušiniu.

Skanaus!

Taip pat skaitykite