Šventinis netikras maltos mėsos zuikis su persimonais

80 min. 4-6 > 6.00 €

Jau vakar vakare susiplanavau šiandienos šeimos pietums kepti netikrą zuikį. Šiandien ryte tvarkydama virtuvinę spintelę netikėtai atradau eglutės formos kepimo formą. Ją pirkau ko gero prieš kokius 3-4 metus internetu, atsimenu labai norėjau ir žiauriai reikėjo, užsakymas keliavo ilgai, nekantriai laukiau, o kai atkeliavo jau nebebuvo noro joje ką ir iškepti.

Tad padėjau į spintelę ir užmiršau, bet štai šiandien ją suradusi, ekspromtu ėmiau ir sugalvojau joje iškepti šventinį netikrą maltos mėsos zuikį su persimonais.

Vienam, tokiam kaip nuotraukoje, netikram zuikiui, iškepti reikės:

700 g. malto kiaulienos kumpio

1 raudonojo svogūno

1 prinokusio persimono

1 nedidelės morkos

1 kiaušinio

Saujos avižinių dribsnių

Žiupsnelio druskos

Žiupsnelio maltų kvapiųjų pipirų

Mėgiamų prieskonių pagal skonį

Papildomai reikės šlakelio aliejaus kepimo formai patepti, žiupsnelio manų kruopų, kepimo formai pabarstyti.

Gaminame taip:

Į dubenį dedame maltą mėsą, smulkia tarkele įtarkuojame morką, beriame saują avižinių dribsnių, kubeliais pjaustytą nuluptą persimoną, kapotą svogūną, įmušame kiaušinį, pabarstome druska, maltais kvapiaisiais pipirais, mėgiamais prieskoniais ir išmaišome.

Kepimo formą patepame aliejumi ir pabarstome manų kruopomis. Sudedame paruoštą mėsos masę ją tolygiai paskirstydami per visą formą.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Formą su netikru zuikiu dedame į iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepame apie 50-55 minutes. (Kepiau įjungusi orkaitės funkciją kepimas su garais).

Iškepusį išimame iš orkaitės, keletą minučių palaukiame, išimame iš formos ir perkeliame ant lėkštės. Šventinis netikras maltos mėsos zuikis su persimonais paruoštas. Skanaus!

Taip pat skaitykite