Šamo plėšiko kotletukai su kopūstais, morkomis ir sūriu

60 min. 4 > 7.00 €

Šį kartą, apsipirkinėjant maisto prekių parduotuvėje ir renkantis žuvį, pagaliau į pirkinių krepšelį nukeliavo ne lydeka ar menkė, kaip įprastai, bet šamo filė. Vaikus sudomino bei šiek tiek pralinksmino žuvies pavadinimas – afrikinis šamas plėšikas. Vaikai, ypač vyresnėlis, kuris paskutiniu metu nelabai mėgsta valgyti žuvies patiekalus, pažadėjo, kad bent jau pabandys paragauti. Kadangi patiekalą iš šviežio šamo pati gaminau pirmą kartą – nusprendžiau, kad papraščiausia bus iškepti kotletukus. Orkaitėje kepti šamo plėšiko kotletukai su kopūstais, morkomis ir sūriu gavosi fantastiškai skanūs. Smagiausia, kad labai patiko ir vyresnėliui.

Dvylikai tokių, kaip nuotraukoje, nedidelių kotletukų paruošti reikės:

300 g. afrikinio šamo plėšiko filė

1 kiaušinio

50 g. tarkuoto fermentinio sūrio

1 nedidelės morkos

Maždaug puodelio kapoto šviežio baltagūžio kopūsto

2 valgomųjų šaukštų manų kruopų

2 skiltelių česnako

Saujos smulkintų krapų

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Arbatinio šaukštelio prieskonių mišinio žuviai

Papildomai reikės vandens, keleto kvapiojo pipiro žirnelių ir lauro lapelių

Gaminame taip:

Pirmiausia į puodą dedame afrikinio šamo plėšiko filė, įdedame keletą kvapiojo pipiro žirnelių ir lauro lapelių. Užpilame vandeniu. Dedame ant ugnies ir verdame apie 7-8 minutes ant vidutinio kaitrumo ugnies. Išimame iš puodo ir atvėsiname. Smulkiai supjaustome ir dedame į dubenį. Smulkia tarkele įtarkuojame morką, česnako skilteles. Beriame kapotą šviežią kopūstą, tarkuotą fermentinį sūrį, manų kruopas. Pabarstome druska, įberiame prieskonių, smulkintų krapų, svogūnų laiškų, įmušame kiaušinį ir išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Iš pasiruoštos masės suformuojame nelabai didelius kotletukus, kuriuos dedame ant kepimo skardos. Jei kepimo skarda linkusi pritraukti kepinius – naudokite kepimo popierių. Kepame įkaitintoje orkaitėje 15-20 minučių. Atsargiai apverčiame ir dar kepame 15 minučių.

Šamo plėšiko kotletukai su kopūstais, morkomis ir sūriu paruošti. Patiekiau su agurkų – kopųstų salotomis ir pomidorais. Buvo labai skanu.

Taip pat skaitykite