Požarskio kotletai

60 min. 4-6 >6.00 €

Šią savaitę “Karantino skonių kelionės” keliauja po Rusiją. Vos išgirdus, kad ateinančią savaitę keliausime po Rusiją, beveik iš karto pagavau save galvojančią apie tirštus barščius su kopūstais, mažutėlius koldūnus su mėsyte ir mielinius pyragėlius gruzdintus aliejuje … Būtent šie patiekalai man labiausiai asocijuojasi su rusiška virtuve.


O šiandien žvalgydamasi po Rusijos virtuvę netikėtai aptikau vištienos, dar vadinamų Požarskio kotletų receptą. Man jis pasirodė labai įdomus, tad nieko nelaukdama nuskubėjau į virtuvę. Tiesa, juos gamindama šiek tiek pakoregavau pagal save ir tik truputį, bet nuklydau nuo orginalaus recepto – kepiau ne keptuvėje kaip siūloma, o orkaitėje. Gavosi labai gardūs kotletukai – minkšti ir sultingi viduje, o išorėje traškūs.

Aštuoniems, nelabai dideliems kotletams pagaminti reikės:

400 g. vištos krūtinėlių

1 kiaušinio

1 valgomojo šaukšto sviesto

2 skiltelių česnako

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Saujos smulkintų krapų

80 g. tarkuoto fermentinio sūrio

6 riekelių baltos forminės duonos pjaustytos kubeliais

Gaminame taip:

Į dubenį dedame maltą vištienos filė, smulkintus krapus, svogūnų laiškus, smulkia tarkele įtarkuojame česnako skilteles, beriame mėgiamus prieskonius, įmušame kiaušinį, įdedame šaukštą kambario temperatūros sviesto ir išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 170 laipsnių temperatūros:

Imame šiek tiek pasiruoštos masės, suformuojame nedidelį paplotėlį ant kurio uždedame šiek tiek tarkuoto fermentinio sūrio, užspaudžiame suformuodami nedidelį kotletą kurį apvoliojame baltos forminės duonos kubeliuose. Dedame ant kepimo skardos.

Kepame iki 170 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių, apverčiame ant kitos pusės ir dar kepame apie 15-20 minučių.

Požarskio kotletai paruošti. Skanaus!

Kviečiu užsukti pažiūrėti ką skanaus pagamino:

Inspiration by Andze

Plovas.lt

Samčio užrašai

Skanauk su Aušra

Skanios Bajalių šeimos istorijos

SkirmanteM

Valgė Spalvė

Virtuvės vėjai

Taip pat skaitykite