Džiovintų abrikosų ir vištienos iešmeliai (Sosaties)

60 min. 4-6 > 6.00 €

Visų pirma, noriu padėkoti Odetai iš „Samčio užrašų“ už pakvietimą prisijungti prie skanaus projekto „Karantino skonių kelionės“ bei jo dalyviams už draugišką priėmimą. Atvirai pasakius, kai išgirdau, kad šią savaitę keliausime po Pietų Afriką, mintyse pagalvojau, kad nieko gero nebus.

Kažkaip atrodė, kad tie afrikiečiai nieko doro nevalgo, bet labiau pasidomėjus Pietų Afrikos virtuve, paaiškėjo, kad tie afrikiečiai valgo net labai skaniai. Šiai savaitei išsirinkau bei bandžiau pagaminti tradicinį pietų Afrikos patiekalą – „Sosatie“. Tai būtų kubeliais pjaustyta, marinuota ant iešmelių suverta, kepta mėsa. Bandymas pavyko tikrai neblogai. Džiovintų abrikosų ir vištienos iešmeliai gavosi labai gardūs

Patiekalui pagaminti reikės:

400 g. vištienos filė

100 g. džiovintų abrikosų

Druskos pagal skonį

Marinatui:

1 valgomojo šaukšto alyvuogių aliejaus

1 valgomojo šaukšto balzaminio acto

2-3 skiltelių česnako

Žiupsnelio malto cinamono

Pusę arbatinio šaukštelio kario

1 valgomojo šaukšto rudojo cukraus

1-2 valgomųjų šaukštų abrikosų džemo

Pusę arbatinio šaukštelio tarkuoto imbiero

Papildomai reikės medinių iešmelių.

Pirmiausia pasiruošiame marinatą:

Dubenėlyje sumaišome kario miltelius, maltą cinamoną, abrikosų džemą, rudąjį cukrų, balzaminį actą, alyvuogių aliejų, tarkuotus česnako skilteles ir imbierą.

Vištienos filė supjaustome nedideliais, vieno kąsnio gabalėliais. Užpilame paruoštu marinatu. Išmaišome. Paliekame marinuotis 2-3 valandoms arba per naktį.

Imame vandenyje išmirkytus medinius iešmelius ant kurių suveriame džiovintus abrikosus ir pasimarinavusią vištieną. Prieš kepant pabarstome druska.

Kepame iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 25-30 minučių.

Džiovintų abrikosų ir vištienos iešmeliai paruošti. Skanaus!

Kviečiame užsukti ir pasižvalgyti, ką skanaus pagamino Virtuvės vėjai , Skanios Bajalių istorijos, Samčio užrašai, Valgė Spalvė, Skanauk su Aušra, Plovas.lt, Bučiuoju, keksas.

Daugiau