Balandėliai su grikių kruopomis

100 min. 4-6 > 7.00 €

Paklausus šeimos narių ko norėtų pietums, vyresnėlis sūnus atsakė, kad labai norėtų balandėlių. Senokai juos gaminau, tad jų užsinorėjau ir pati. Nuo pusryčių liko virtų grikių, tad pabandžiau jų įdėti vietoje ryžių. Bandymas pavyko – balandėliai su grikių kruopomis gavosi labai gardūs ir patiko visiems.

15 nelabai didelių balandėlių pagaminti reikės:

1 galvutės kopūsto

Įdarui:

600 g. malto kiaulienos kumpio

1 morkos

6 valgomųjų šaukštų virtų grikių

1 galvutės svogūno

Druskos, maltų pipirų ir kitų mėgiamų prieskonių pagal skonį

Papildomai reikės:

2-3 vidutinio dydžio morkų

1 valgomojo šaukšto pomidorų pastos

600 ml. daržovių sultinio

Ruošiame kopūstą:

Šviežiam kopūstui išpjauname kotą, dedame į puodą, nuplikome verdančiu vandeniu ir paverdame kelias minutes. Paliekame suminkštėti uždengtame puode. Atsargiai išimame kopūstą iš puodo, apliejame šaltu vandeniu, ir vieną po kito atskiriame kopūsto lapus.

Ruošiame mėsos įdarą:

Į dubenį dedame maltą mėsą, virtus grikius, smulkia tarkele tarkuotą morką, kapotą svogūną, pabarstome druska, pipirais, smulkintais krapais, mėgiamais prieskoniais. Gerai išmaišome.

Ruošiame balandėlius:

Imame maltos mėsos įdaro, formuojame nedidelius pailgus maltinukus, kuriuos įvyniojame į kopūsto lapą, pradėdami nuo kopūsto lapo apačios, užsukdami šonus, visu kopūsto lapu apglėbtiant mėsos įdarą, kad neiširtų. Susuktus balandėlius vieną šalia kito dedame į puodą. Apdedame griežinėliais pjaustytomis morkomis.

Užpilame daržovių sultiniu maišytu su pomidorų pasta. Puodą uždengiame ir troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 40-45 minutes.

Patiekiame su mėgiamu garnyru. Skanaus!

Taip pat skaitykite