Orkaitėje keptas viščiukas su spanguolėmis ir obuoliais

5 min.+marinuoti per naktį+100 min. kepti 4-6 > 8.00 €

Kriaušės suvalgytos – laikas obuoliams. O jų šiais metais priderėjo visai nemažai. Tad vos ne kasdieną namai pakvimpa gardžiu obuolių pyragu. Obuolius taip pat visai sėkmingai panaudoju ruošdama ir rimtesnius, mėsiškus patiekalus. Mūsų namuose šiuo metu labai ant bangos – orkaitėje kepti obuoliai, vaikai jų pageidauja kaip garnyro prie mėsytės.

O ką Jūs gardaus gaminate su obuoliais? Aš šiandien pietums orkaitėje kepiau viščiuką įdarytą obuoliais ir spanguolėmis, prie jo iškepiau dar ir nemažą skardą obuolių.

Patiekalui pagaminti reikės:

Maždaug 1.8kg. -2kg. svorio viščiuko

1 galvutės česnako

2 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus

80 g. minkšto, kambario temperatūros sviesto

2 valgomųjų šaukštų džiovintų prieskoninių daržovių mišinio

Druskos

Maltų kvapiųjų pipirų

Įdarui:

2-3 vidutinio dydžio obuolių

Saujos spanguolių

Pirmiausia pasiruošiame marinatą viščiukui:

Dubenėlyje sumaišome alyvuogių aliejų, minkštą kambario temperatūros sviestą, tarkuotas česnako skilteles, džiovintų prieskoninių daržovių mišinį. Pasiruoštu marinatu ištepame viščiuką, stengdamiesi, kad kuo daugiau marinato pakliūtų po oda. Paliekame marinuotis nakčiai. Per naktį pasimarinavusį viščiuką dedame į kepimo indą, į vidų įdedame saują šviežių spanguolių, ir porą skiltelėmis pjaustytų obuolių. Kepame iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie pusantros valandos.

Likus maždaug 20 minučių iki kepimo pabaigos įdėjau kepti ir keletą obuolių.

Orkaitėje keptas viščiukas su spanguolėmis ir obuoliais gavosi labai gardus.

Taip pat skaitykite