Lazanija su malta mėsa

25 min. + 45 min. kepimui 4-6 > 6.00 €

Sočias ir sultingas lazanijas mūsų šeima labai mėgsta. Iki šiol jas kepdavau tik su vištiena, bet šį kartą pabandžiau iškepti su maltos mėsos, cukinijų ir morkų įdaru. Bandymas pavyko neblogai – šeimos nariai valgydami negailėjo pagyrų.

Gana nemažai lazanijai, kurios užteks keturių asmenų šeimai ir dar liks kitam kartui, paruošti reikės:

16 lazanijos lakštinių (kiekvienam sluoksniui po 4)

100 g. sūrio

2 vidutinio dydžio pomidorų

Raudonąjam padažui:

400 g. malto kiaulienos kumpio

1 nedidelės jaunos cukinijos

1-2 morkų

4 skiltelių česnako

1 skardinės savo sultyse konservuotų pomidorų su žolelėmis

1 galvutės svogūno

Žiupsnio druskos, maltų kvapiųjų pipirų, mėgiamų prieskonių

Šiek tiek aliejaus

Baltąjam padažui:

1 valgomojo šaukšto sviesto

2 valgomųjų šaukštų miltų

80 g. kietojo sūrio

400 ml. pieno

100 ml. daržovių sultinio

Ruošiame raudonąjį mėsos įdarą:

Keptuvėje įkaitiname aliejų, dedame kapotą svogūną, pakepiname apie 2-3 minutes. Sudedame maltą mėsą, tarkuotas česnako skilteles, pabarstome druska, maltais kvapiaisiais pipirais, mėgiamais prieskoniais, vis pamaišydami kepiname apie 8 minutes. Dedame burokine tarka tarkuotas morkas ir cukiniją, keptuvę uždengę dangčiu troškiname apie 10 minučių, supilame savo sultyse konservuotus smulkintus pomidorus.

 

Ruošiame baltąjį padažą:

Keptuvėje išlydome sviestą, beriame piltus, nuolat maišydami supilame pieną, sultinį. Šildome iki užvirimo. Padažas turi būti vidutinio tirštumo, be gumuliukų. Užvirinus padažą sudedame tarkuotą kietajį sūrį. Ir dar pamaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių:

Kad būtų lengviau, raudonąjį padažą reikėtų padalinti į tris, o baltąjį į penkias dalis. Ant kepimo indo dugno užpilti, tolygiai paskirstyti maždaug penktadalį baltojo padažo. Tada ant viršaus uždėti  pirmuosius 4 lazanijos lakštinius. Užpilti raudonojo ir baltojo padažo. Ant viršaus vėl uždėti 4 lakštinius, užpilti raudojo ir baltojo padažo, vėl dėti 4 lakštinius supilti likusį raudojąjį padažą bei užpilti baltojo padažo. Dėti paskutinį lakštinių sluoksnį, ant višaus supilti likusį baltajį padažą.

Lazaniją dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame apie 40 minučių.

Išėmus iš orkaitės ant lazanijos sudėti pjaustytus pomidorus, suberti smulkia tarkele tarkuotą sūrį. Įdėti į orkaitę dar 5 minutėms. Išėmus iš orkaitės iškepusią lazaniją, paliekame pastovėti kelioms minutėms.

 

Patiekiant pabarstome šviežio raudonėlio lapeliais.

Skanaus!

Daugiau