Kotletai su voveraičių padažu

45 min. 4 > 4.00 €

Vakar nusipirkau grybų karalaičių – voveraičių. Planavau su jomis gaminti sriubą, bet šeimos nariai šiandien sriubos nenorėjo, tad pietums buvo labai gardūs kiaulienos kotletai su voveraičių padažu, kuriuos patiekiau su bulvių koše, šviežiais agurkais ir pomidorais. Šeimai tokie pietūs labai patiko.

Penkiems nemažiems kotletams paruošti reikės:

400 g. maltos kiaulienos

1 kiaušinio

1 svogūno

3 valgomųjų šaukštų manų kruopų

Žiupsnelio maltų kvapiųjų pipirų

Druskos, mėgiamų prieskonių pagal skonį

Papildomai reikės aliejaus kepimui ir maždaug 100 ml. vandens troškinimui

Padažui:

1 valgomojo šaukšto sviesto

1 valgomojo šaukšto miltų

Stiklinės voveraičių

Saujos smulkintų krapų, svogūnų laiškų

150 ml. pieno

Pirmiausia ruošiame kotletukus:

Į dubenį dedame maltą mėsą, kapotą svogūną, įmušame kiaušinį, beriame manų kruopas, kvapiuosius pipirus, mėgiamus prieskonius ir druską. Išmaišome. Iš pasiruoštos masės suformuojame norimo dydžio kotletukus, kuriuos apkepame keptuvėje įkaitintame aliejuje po 5-8 minutes iš abiejų pusių, užpilame vandeniu ir uždengę keptuvę troškiname apie 25 minutes. Iškepusius atidedame.

Ruošiame padažą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame pjaustytas voveraites, pabarstome druska ir kepiname apie 8-10 minučių. Beriame miltus ir nuolat maišydami supilame pieną. Kai padažas sutirštėja dedame smulkintus krapus, svogūnų laiškus, išmaišome. Į padažą sudedame kiaulienos kotletukus. Pašildome keletą minučių ir patiekiame.

Kiaulienos kotletukus su voveraičių padažu patiekiau su bulvių koše, šviežiais agurkais ir pomidorais. Gavosi išties labai skanūs pietūs.

Taip pat skaitykite