Kiaulienos kumpio iešmeliai marinuoti su kiviais

60 min. 4 > 6.00 €

Šaldytuve turėjau vidutinio dydžio kiaulienos kumpio gabalėlį. Planavau gaminti iš jo troškinį, tačiau paklausus vaikų ar troškinys pietums bus gerai, vaikai atsakė, kad ne. Troškinio jie nenori, guliašo irgi. Mamos fantazija senka ir tenka galvoti iš naujo. Begalvojant, ką paruošti pietums, akį patraukė ant spintelės gulintys kiviai. Netikėtai prisiminiau pokalbį maisto prekių parduotuvėje. Man renkantis mėsą, pardavėja pasipasakojo, kad prieš keletą dienų su šeima kepė šašlykus, kuriuos marinavo su kiviais. Sakė, kad mėsa gavosi be galo gardi, minkšta ir sultinga.

Sugalvojau išbandyti ir aš.

6 iešmeliams paruošti reikės:

600-700 g. kiaulienos kumpio

2 kivių

3-4 česnako skiltelių

1 galvutės svogūno

Mėgiamų prieskonių mėsai

Pirmiausia pasiruošiame kivių marinatą:

Burokine tarkele sutarkuojame kivius, svogūną, smulkia tarkele įtarkuojame česnako skilteles. Beriame mėgstamus prieskonius ir gerai išmaišome.

Kiaulienos kumpį supjaustome vieno kąsnio gabalėliais. Sudedame į didesnį dubenį ir užpilame pasiruoštu marinatu, „išmasažuojame“ mėsą ir paliekame marinuotis maždaug 30 minučių.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Pasimarinavusius kiaulienos kumpio gabalėlius suveriame ant medinių iešmelių. Dedame į iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepame apie 20-25 minutes.

Kiaulienos kumpio iešmeliai marinuoti su kiviais gavosi tikrai labai gardūs. Juos patiekiau su keptomis bulvytėmis ir salotomis.

Taip pat skaitykite