Bulviniai paplotėliai su vištiena

45 min. 2-4 > 5.00 €

Nuo vakar liko šiek tiek su lupena virtų bulvių ir nedidelis gabalėlis virtos vištienos filė. Tad šiandien sugalvojau iškepti tokių paplotėlių. Bulviniai paplotėliai su vištiena gavosi išties labai gardūs ir savo skoniu truputį priminė „Žemaičių blynus“.

9 nelabai dideliems paplotėliams (kaip nuotraukoje) su vištiena pagaminti reikės:

6 nelabai didelių su lupena virtų bulvių

3 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

1 valgomojo šaukšto miltų

1 kiaušinio

Druskos pagal skonį

Įdarui:

1 didelės morkos

1 galvutės svogūno

1 gabalėlio virtos vištienos filė

Šiek tiek sviesto

Druskos bei mėgiamų prieskonių pagal skonį

Padažui:

2 valgomųjų šaukštų sviesto

4-5 valgomųjų šaukštų grietinės

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Druskos pagal skonį

Papildomai reikės maltų džiūvesėlių, aliejaus kepimui.

Pirmiausia pasiruošiame įdarą:

Keptuvėje išlydome sviestą, beriame kapotą svogūną ir porą minučių pakepiname. Dedame burokine tarkele tarkuotą morką, pabarstome druska ir kepiname apie 5 minutes. Sudedame smulkintą virtą vištienos filė, pabarstome mėgiamais prieskoniais, išmaišome, ir keptuvę uždengę dangčiu pakepiname apie 5 minutes. Atidedame.

Virtas bulves nulupame ir sutarkuojame smulkia tarkele, dedame į dubenį. Beriame bulvių krakmolą, miltus, įmušame kiaušinį, pabarstome druska ir išmaišome.

Imame šiek tiek bulvių masės, suformuojame paplotėlį ant kurio dedame maždaug 1 kupiną valgomąjį šaukštą pasiruošto įdaro, užlenkiame ir suformuojame apvalius blynus – paplotėlius. Apvoliojame maltuose džiūvesėliuose.

Keptuvėje įkaitiname aliejų, dedame maltuose džiūvesėliuose apvoliotus bulvinius paplotėlius su vištiena ir apkepame po 5-6 minutes iš abiejų pusių.

Kol bulviniai paplotėliai kepė, nedideliame puode pasiruošiau padažą – išlydžiau sviestą, suberiau druską ir pjaustytus svogūnų laiškus, pakepinau minutę, įdėjau keletą šaukštų grietinės ir maišydama užvirinau. Bulvinius paplotėlius su vištiena patiekiau su paruoštu padažu. Skanaus!

Taip pat skaitykite