„Balandėliai“ su perliniu kuskusu

75 min. 4-6 > 7.00 €

Šiandien vaikai užsiprašė balandėlių. Kadangi kaip tik turėjau dailų, šviežią baltagūžį kopūstą bei kitus reikalingus produktus, nusprendžiau jų pageidavimą įvykdyti ir pietums išvirti taip trokštamų balandėlių, kurių, beje ir pati spėjau pasiilgti. Gavosi visai nemažas puodas, į jį žiūrėdama pasidžiaugiau, kad greičiausiai balandėlių užteks ir rytojaus pietums. Kaip manot ar liko?

Taip, Jūs teisūs. Neliko. Balandėliai su perliniu kuskusu buvo labai sėkmingai suvalgyti.

15 nelabai didelių balandėlių paruošti reikės:

1 šviežio, nedidelio baltagūžio kopūsto

Maltos mėsos įdarui:

450 g. maltos jautienos ir kiaulienos

4-5 valgomųjų šaukštų perlinio kuskuso kruopų

1 nedidelės morkos

1 kiaušinio

Saujos smulkintų svogūnų laiškų, krapų

1 galvutės svogūno

Papildomai reikės:

1-2 vidutinio dydžio morkų

1-2 valgomųjų šaukštų pomidorų pastos

500-600 ml. skysčio kuriame virė kopūstas arba daržovių sultinio

Pirmiausia pasiruošiame kopūstą:

Šviežiam kopūstui išpjauname kotą, dedame į puodą, nuplikome verdančiu vandeniu ir paverdame kelias minutes. Paliekame suminkštėti uždengtame puode. Atsargiai išimame kopūstą iš puodo, apliejame šaltu vandeniu, ir vieną po kito atskiriame kopūsto lapus.

Ruošiame maltos mėsos įdarą su perliniu kuskusu:

Į dubenį dedame maltą mėsą, beriame po tekančiu vandeniu gerai perplauto perlinio kuskuso kruopas, smulkia tarkele tarkuotą morką, kapotą svogūną, pabarstome druska, pipirais, smulkintais krapais, mėgiamais prieskoniais. Įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome.

Imame maltos mėsos įdaro, formuojame nedidelius pailgus maltinukus, kuriuos įvyniojame į kopūsto lapą, pradėdami nuo kopūsto lapo apačios, užsukdami šonus, visu kopūsto lapu apglėbtiant mėsos įdarą, kad neiširtų. Susuktus balandėlius vieną šalia kito dedame į puodą.

Apdedame griežinėliais pjaustytomis morkomis.Užpilame daržovių sultiniu maišytu su pomidorų pasta. Puodą uždengiame dangčiu ir troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 40-45 minutes.

„Balandėliai“ su perliniu kuskusu paruošti. Patiekiame su mėgiamu garnyru. Skanaus!

Taip pat skaitykite