Balandėliai su malta mėsa ir grikių dribsniais

75 min. 4-6 > 7.00 €

Sekmadienio šeimos pietums – mylimiausi balandėliai. Man ir mano šeimai balandėliai patinka, tad retkarčiais jų pagaminu. Tinklaraštyje galite rasti ne vieną balandėlių receptą. Vieni populiariausių bei daugiausiai peržiūrų turintys yra tradiciniai balandėliai su ryžiais.Paskutiniu metu ruošdama balandėlius į mėsos įdarą vietoje virtų ryžių įberiu turimų dribsnių. Šį kartą gaminau su grikių dribsniais, gavosi tikrai skaniai.

12 nelabai didelių balandėlių paruošti reikės:

1 šviežio kopūsto galvos

Įdarui:

450 g. malto kiaulienos kumpio

1 morkos

1 kiaušinio

Saujos grikių dribsnių

Mėgiamų prieskonių maltai mėsai

Druskos ir pipirų pagal skonį

Papildomai reikės:

Saujelės krapų

Žiupsnelio šviežių čiobrelių

1 arbatinis šaukštelis pomidorų pastos

500 ml. daržovių sultinio

1 didesnės arba 2 mažesnių morkų

Pirmiausia pasiruošiame kopūstą:

Šviežiam kopūstui išpjauname kotą, dedame į puodą, nuplikome verdančiu vandeniu ir paverdame kelias minutes. Paliekame suminkštėti uždengtame puode. Atsargiai išimame kopūstą iš puodo, apliejame šaltu vandeniu, ir vieną po kito atskiriame kopūsto lapus.

Ruošiame mėsos įdarą:

Į dubenį dedame maltą mėsą, smulkia tarkele įtarkuojame morką, beriame prieskonius, grikių dribsnius, pabarstome druska, pipirais, įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome.

Ruošiame balandėlius:

Imame maltos mėsos įdaro, formuojame nedidelius pailgus maltinukus, kuriuos įvyniojame į kopūsto lapą, pradėdami nuo kopūsto lapo apačios, užsukdami šonus, visu kopūsto lapu apglėbtiant mėsos įdarą, kad neiširtų.

Puodo dugną išklojame griežinėliais pjaustytomis morkomis, ant viršaus dedame, šalia vienas kito, susuktus balandėlius. Apdedame griežinėliais pjaustytomis morkomis.

Užpilame daržovių sultiniu maišytu su pomidorų pasta. Puodą uždengiame dangčiu ir troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 35-40 minučių.

Balandėliai su malta mėsa ir grikių dribsniais paruošti. Skanaus!

Taip pat skaitykite