
Sekmadienio šeimos pietums – mylimiausi balandėliai. Man ir mano šeimai balandėliai patinka, tad retkarčiais jų pagaminu. Tinklaraštyje galite rasti ne vieną balandėlių receptą. Vieni populiariausių bei daugiausiai peržiūrų turintys yra tradiciniai balandėliai su ryžiais.
Paskutiniu metu ruošdama balandėlius į mėsos įdarą vietoje virtų ryžių įberiu turimų dribsnių. Šį kartą gaminau su grikių dribsniais, gavosi tikrai skaniai.
12 nelabai didelių balandėlių paruošti reikės:
1 šviežio kopūsto galvos
Įdarui:
450 g. malto kiaulienos kumpio
1 morkos
1 kiaušinio
Saujos grikių dribsnių
Mėgiamų prieskonių maltai mėsai
Druskos ir pipirų pagal skonį
Papildomai reikės:
Saujelės krapų
Žiupsnelio šviežių čiobrelių
1 arbatinis šaukštelis pomidorų pastos
500 ml. daržovių sultinio
1 didesnės arba 2 mažesnių morkų
Pirmiausia pasiruošiame kopūstą:
Šviežiam kopūstui išpjauname kotą, dedame į puodą, nuplikome verdančiu vandeniu ir paverdame kelias minutes. Paliekame suminkštėti uždengtame puode. Atsargiai išimame kopūstą iš puodo, apliejame šaltu vandeniu, ir vieną po kito atskiriame kopūsto lapus.
Ruošiame mėsos įdarą:
Į dubenį dedame maltą mėsą, smulkia tarkele įtarkuojame morką, beriame prieskonius, grikių dribsnius, pabarstome druska, pipirais, įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome.

Ruošiame balandėlius:
Imame maltos mėsos įdaro, formuojame nedidelius pailgus maltinukus, kuriuos įvyniojame į kopūsto lapą, pradėdami nuo kopūsto lapo apačios, užsukdami šonus, visu kopūsto lapu apglėbtiant mėsos įdarą, kad neiširtų.

Puodo dugną išklojame griežinėliais pjaustytomis morkomis, ant viršaus dedame, šalia vienas kito, susuktus balandėlius. Apdedame griežinėliais pjaustytomis morkomis.

Užpilame daržovių sultiniu maišytu su pomidorų pasta. Puodą uždengiame dangčiu ir troškiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 35-40 minučių.
