Menkės, pupelių ir žiedinio kopūsto kotletukai

45 min. 4-6 >7.00 €

Mūsų namuose ir vėl žuvies diena! Šį kartą ant pietų stalo – menkės, pupelių ir žiedinio kopūsto kotletukai, kurie gavosi be galo gardūs, minkšti bei sultingi.

13 nedidelių kotletukų paruošti reikės:

400 g. menkės filė be odos ir kaulo

Pusę nedidelio žiedinio kopūsto

265 g. (1 skardinės) virtų sviestinių pupelių

1 citrinos

6 skiltelių česnako

Saujos smulkintų svogūnų laiškų, krapų

Panko džiūvesėlių

Druskos pagal skonį

Pirmiausia pasiruošiame žuvį:

Į puodą įpilame vandens, dedame keturias pjaustytas česnako skilteles ir griežinėliais pjaustytą citriną. Vandeniui užvirus į puodą sudedame menkės filė. Sumažiname ugnį ir žuvį verdame ant labai silpnos ugnies apie 6-8 minutes. Išvirusią dedame į lėkštę ir šakutės pagalba susmulkiname, paliekame atvėsti.

Žiedinį kopūstą supjaustome žiedynėliais, dedame į puodą, įberiame druskos, užpilame vandeniu, nuo užvirimo pradžios verdame apie 6 minutes. Išvirusį nusunkiame ir sutriname bulvių košės grūstuku. Paliekame atvėsti. Sviestines pupeles gerai perplauname ir sugrūdame bulvių košės grūstuku.

Ruošiame menkės, pupelių ir žiedinio kopūsto maltinukus:

Į dubenį dedame smulkintą virtą menkės filė, svogūnų laiškus, krapus, grūstus žiedinius kopūstus, pupeles, smulkia tarkele įtarkuojame česnako skilteles, pabarstome druska.

Išmaišome. Iš pasiruoštos masės formuojame norimo dydžio kotletukus, kuriuos kiekvieną apvoliojame panko džiūvesėliuose.

Kepame gerai įkaitintoje keptuvėje su trupučiu aliejaus po 3-4 minutes ir abiejų pusių.

Šie menkės, pupelių ir žiedinio kopūsto kotletukai gavosi labai skanūs, tiesa, kiek trapoki, tad jei norite tvirtesnių, juos gaminant, patariu į masę įmušti kiaušinį. Skanaus!

Taip pat skaitykite