Maltos mėsos ir perlinių kruopų kukulaičiai

60 min. 4-6 > 5.00 €

Mūsų namuose, įvairūs maltos mėsos kukulaičiai yra labai mėgstami ir laukiami ant pietų stalo. Mažųjų valgytojų pageidavimu tenka juos gaminti gana dažnai, bent kartą į savaitę tai tikrai. Vieni mylimiausių su perlinėmis kruopomis.

20 maltos mėsos ir perlinių kruopų kukulaičiams paruošti reikės:

400 g. maltos kiaulienos

100 g. virtų perlinių kruopų

1 nedidelės morkos

1 galvutės svogūno

1 kiaušinio

Saujos smulkintų svogūnų laiškų ir krapų

Mėgiamų prieskonių mėsai

Papildomai reikės šiek tiek manų kruopų kukulaičiams apvolioti

Padažui:

20 g. sviesto

1 valgomojo šaukšto miltų

2 valgomųjų šaukštų pomidorų padažo

300 ml. pieno

Mėgiamų prieskonių pagal skonį

Papildomai reikės:

Šiek tiek sviesto kepimo formai patepti

Šiek tiek miltų kepimo formai pabarstyti

Pirmiausia pasiruošiame maltos mėsos ir perlinių kruopų kukulaičius:

Į dubenį dedame maltą mėsą, virtas perlines kruopas, smulkia tarkele įtarkuojame morką. Beriame kapotą svogūną, mėgiamus prieskonius, smulkintus krapus ir svogūnų laiškus. Įmušame kiaušinį. Išmaišome.

Iš pasiruoštos masės formuojame norimo dydžio kukulaičius, kuriuos apvoliojame manų kruopose. Kepimo indą ištepame sviestu ir pabarstome miltais. Į kepimo indą sudedame maltos mėsos ir perlinių kruopų kukulaičius.

Ruošiame padažą:

Keptuvėje išlydome sviestą. Beriame miltus ir maišydami po truputį supilame pieną. Įdedame porą šaukštų pomidorų padažo, mėgiamų prieskonių. Vis pamaišydami kaitiname iki užvirimo.

Orkaitę įkaitiname iki 170 laipsnių temperatūros:

Gautą padažą užpilame ant į kepimo indą sudėtų kukulaičių. Dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame maždaug 35-40 minučių. (Kepiau įjungusi orkaitės funkciją kepimas su garais, jei orkaitė tokios funkcijos neturi – siūlyčiau kepimo indą uždengti folija).

Maltos mėsos ir perlinių kruopų kukulaičiai paruošti, juos patiekiau su marinuotais agurkėliais ir virtomis bulvytėmis. Skanaus!

Taip pat skaitykite