Maltos mėsos ir kopūstų apkepas arba “Balandėlių tortas”

75 min. 4-6 > 8.00 €

Beveik visada, dar renkantis parduotuvėje šviežią baltagūžį kopūstėlį, mintyse jau planuoju, kad grįžusi namo iš jo gaminsiu nuostabiuosius balandėlius. Mūsų šeima, ypač mažieji valgytojai – labai juos mėgsta. Šį kartą, nors kopūstą ir išsirinkau patį tinkamiausią balandėliams, vis dėlto tradicinių balandėlių neviriau. Bet sugalvojau iškepti sluoksniuotą maltos mėsos ir kopūstų apkepą, kuris savo skoniu jiems tikrai nenusileido. Ruošdama jį užtrukau vos keliolika minučių.

Pašoviau į orkaitę ir laukdama kol iškeps – ramiai sau pasidariau kitus darbus. Tiesa, nors gamindama tradicinius balandėlius, dažnai į įdarą įberiu ir kokių nors kruopų, pvz. grikių, ryžių ar perlinių kruopų, šį kartą apsiėjau be jų. Maltos mėsos ir kopūstų apkepas arba “Balandėlių tortas” gavosi labai gardus ir patiko visai mūsų šeimynai.

Maltos mėsos ir kopūstų apkepui arba “Balandėlių tortui” pagaminti reikės:

10 nelabai didelio šviežio baltagūžio kopūsto lapų

Pomidorų padažo

Mėsos įdarui:

600 g. malto kiaulienos kumpio

1 galvutės svogūno

1 morkos

1 kiaušinio

1-2 saldžiųjų paprikėlių

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Saujos smulkintų krapų

Papildomai reikės sviesto kepimo formai patepti, manų kruopų pabarstyti.

Pirmiausia pasiruošiame maltos mėsos įdarą:

Į dubenį dedame maltą kiaulienos kumpį, beriame kapotą svogūną, smulkia tarkele tarkuotą morką, smulkintus krapus, svogūnų laiškus, raudonąją saldžią papriką, mėgiamus prieskonius, įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome.

Atsargiai atskiriame kopūsto lapus, storąją kopūsto lapo dalį išpjauname. Imame kepimo formą, ją ištepame sviestu ir pabarstome manų kruopomis. Dedame kopūsto lapą, patepame pomidorų padažu ir uždedame ploną sluoksnį maltos mėsos įdaro, taip susluoksniuodami visą apkepą.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Paruoštą apkepą dedame į iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepame apie 50 minučių. (Kepiau naudodama orkaitės funkciją kepimas su garais, jei Jūsų orkaitė tokios funkcijos neturi – siūlyčiau kepinio viršų uždengti folija arba kepti uždarame inde).

Maltos mėsos ir kopūstų apkepas arba “Balandėlių tortas” paruoštas. Skanaus!

Taip pat skaitykite