Lazanija su vištiena ir ananasais

30min. + 1 val. kepimui 6 7.00 €

Iki šiol, vis dar atsimenu, kaip pirmą kartą, o tai buvo prieš penkerius metus, kepiau lazaniją. Prieš tai nebuvau gaminusi nieko panašaus. Buvo labai nedrąsu, receptas, kurį pasirinkau, palyginus, buvo labai paprastas, o tuomet atrodė labai sudėtingas. Tačiau, nepaisant to, pirmas blynas nebuvo prisvilęs, o sakyčiau, netgi labai vykęs, nes noras gaminti lazaniją vis didėjo, o namiškiai jos prašėsi vis dažniau. Galima sakyti, šį receptą tobulinau ko ne penkis metus. Ir mūsų šeimai ši lazanija su vištiena ir ananasais tiesiog tobula ..Tad mielai dalinuosi mūsų šeimos vieno mėgstamiausio patiekalo receptu.

Sultingai lazanijai reikės:

12 lazanijos lakštinių (po 3 lazanijos lakštinius kievienam sluoksniui )

2 pomidorai

1 nedidelė skardinė (200 – 240 g.) konservuotų ananasų

100 g. tarkuoto fermentinio sūrio

Raudonajam padažui:

1 skardinės (400 g) konservuotų savo sultyse luptų smulkintų pomidorų,

3 tarkuotų česnako skiltelių

1 arb. šaukštelio druskos

500 g. virtos vištienos filė

Baltajam padažui:

50 g. sviesto

50 g. kvietinių miltų

600 ml. pieno

100 ml. vištienos sultinio

50 g. kietojo sūrio

Pirmiausia reikėtų pasiruošti raudonąjį padažą.

Į didelį dubenį supilti smulkintus konservuotus pomidorus kartu su visomis sultimis, sudėti smulkintą virtą vištienos filė, tarkuotas česnako skilteles bei pabarstyti druska. Viską gerai išmaišyti. Palikti pastovėti, kol paruošime baltąjį padažą.

Ruošiame baltąjį padažą.

Ant vidutinės ugnies įkaitintoje keptuvėje ištirpiname sviestą, dedame miltus,  greitai maišome, atsargiai po truputį pilame pieną, ir maišome nuolatos, kad nesusidarytų gumuliukai. Supylus visą pieną, pilame vištienos sultinį. Padažas turi būti vidutinio tirštumo, be gumuliukų. Užvirinus padažą sudedame tarkuotą kietajį sūrį. Ir dar pamaišome.

Orkaitę reikėtų įkaitinti iki 180 laipsnių.

Ruošiame lazaniją kepimui.

Kad būtų lengviau, raudonąjį padažą reikėtų padalinti į tris, o baltąjį į penkias dalis. Ant kepimo indo dugno užpilti, tolygiai paskirstyti maždaug penktadalį baltojo padažo. Tada ant viršaus uždėti  pirmuosius 3 lazanijos lakštinius. Užpilti raudonojo ir baltojo padažo. Ant viršaus vėl uždėti 3 lakštinius, užpilti raudojo ir baltojo padažo, vėl dėti 3 lakštinius supilti likusį raudojąjį padažą bei užpilti baltojo padažo. Dėti paskutinį lakštinių sluoksnį, ant višaus supilti likusį baltajį padažą.

Įdėti į įkaitintą orkaitę ir kepti apie 30-35 minutes.

Kol lazanija kepa, per tą laiką reikėtų pasiruošti pomidorus, kuriuos dėsite ant viršaus. Kad būtų skaniau, aš siūlyčiau pomidorus nuplikyti verdančiu vandeniu bei nulupti odelę. Tada supjaustyti plonais griežinėliais.

Lazaniją išėmus iš orkaitės ant viršaus reikėtų išdėlioti smulkintus konservuotus ananasus, griežinėliais pjaustytus pomidorus, ant viršaus užbarstyti tarkuoto fermentinio sūrio. Dėti vėl į orkaitę ir kepti apie 10-15 minučių.

Įdealiausia būtų prieš patiekiant leisti lazanijai sutvirtėti ir pastovėti bent 30 minučių.

Skanaus .. 🙂

Taip pat skaitykite