Kopūsto, maltos mėsos ir ryžių apkepas

60 min. 4-6 > 6.00 €

Mėgstantiems balandėlius turėtų patikti ir šis kopūsto, maltos mėsos ir ryžių apkepas. Skonis labai panašus, tik darbo truputėlį mažiau.

Tokiam, 22 cm. skersmens apkepui paruošti reikės:

400 g. malto kiaulienos kumpio

100 g. virtų ryžių

Pusę 1 šviežio nedidelio baltagūžio kopūsto

2 morkų

1 galvutės raudonojo svogūno

Pusę 1 raudonosios paprikos

1 skardinės savo sultyse konservuotų trintų pomidorų

1 skiltelės česnako

Mėgiamų prieskonių pagal skonį

Druskos pagal skonį

Šiek tiek aliejaus

Papildomai reikės:

Šiek tiek sviesto kepimo indui patepti

Manų kruopų kepimo indui pabarstyti

Gaminame taip:

Didesnėje keptuvėje įkaitiname šiek tiek aliejaus, beriame kapotą raudonąjį svogūną ir keletą minučių pakepiname. Dedame maltą mėsą, pabarstome mėgiamais prieskoniais, druska, išmaišome ir keletą minučių pakepiname. Beriame smulkintą papriką, burokine tarkele tarkuotą morką, išmaišome, keptuvę uždengę dangčiu troškiname apie 8-10 minučių. Beriame pjaustytą šviežią baltagūžį kopūstą, supilame savo sultyse konservuotus trintus pomidorus, įspaudžiame česnako skiltelę ir dar keletą minučių patroškiname.

Kepimo indą patepame sviestu, pabarstome manų kruopomis. Per visą kepimo indą tolygiai paskirstydami beriame virtus ryžius, užpilame paruoštu mėsos ir daržovių padažu.

Kepame iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 35-40 minučių. (Jei baigę kepti apkepą paliksite jį orkaitėje dar 25-30 minučių, apkepas labiau sutvirtės ir jį bus galima tiekti į lėkštes supjausčius). Tiekiant iš karto išėmus iš orkaitės, jis bus gana birus.

Kopūsto, maltos mėsos ir ryžių apkepas paruoštas. Skanaus!

Taip pat skaitykite