Kopūstas su malta mėsa ir sūriu

45 min. 4 > 7.00 €

Šį kartą vakarienei orkaitėje keptas kopūstas su malta mėsa ir sūriu.

Šiam patiekalui labiausiai tinka jaunas, šviežias baltagūžis kopūstas. Orkaitėje jį kepti reikėtų tol, kol jis suminkštės.

Patiekalui, kurio užteks keturių asmenų šeimai, dviems suaugusiems ir dviems vaikams, pagaminti reikės:

1 nedidelio baltagūžio kopūsto

300 g. malto kiaulienos kumpio

1 galvutės svogūno

2 skiltelių česnako

Pusę 1 nedidelės raudonosios paprikos

1 morkos

Alyvuogių aliejaus

Druskos pagal skonį

Mėgiamų prieskonių maltai mėsai

1 valgomojo šaukšto pomidorų padažo

Tarkuoto fermentinio sūrio

Gaminame taip:

Šviežią baltagūžį kopūstą supjaustome maždaug 2-3 cm. storio griežinėliais. Sudedame į aliejumi pateptą kepimo indą, pabarstome druska, apšlakstome aliejumi ir kepame iki 150 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 minučių. Kol kopūstas orkaitėje kepa – pasiruošiame daržoves ir mėsą. Keptuvėje įkatiname šiek tiek aliejaus, beriame kapotą svogūną ir papriką, keletą minučių pakepiname. Sudedame maltą mėsą, įspaudžiame česnako skilteles, beriame mėgiamus prieskonius, burokine tarkele įtarkuojame morką. Išmaišome ir keletą minučių pakepiname, pabaigoje įdedame šaukštą pomidorų padažo.

Ant kepto kopūsto griežinėlių dedame po du – tris valgomuosius šaukštus pasiruošto daržovių ir mėsos įdaro, ant viršaus užberiame tarkuoto sūrio.

Kepame iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 12-15 minučių.

Kopūstas su malta mėsa ir sūriu paruoštas. Jį patiekiau tiesiog su pomidorais, bet jei norisi stirpiau – šalia, kuo puikiausiai tiktų ir bulvės. Skanaus!

Daugiau