„Barščiai“ žiemai

90 min. 4-5 > 5.00 €

Praėjusiais metais, tokių burokėlių sriubos „paruoštukų“, pasigaminau vos keletą stiklainių ir jie buvo taip greitai sunaudoti, kad nespėjo sulaukti net žiemos. Ypač pravertė kai laiko sukiotis virtuvėje nebuvo, o labai norėjosi dubenėlio gardžios ir sočios sriubos.

Tad šiais metais tokių paruoštukų sriubai planuoju pasigaminti daugiau, kad užtektų ilgesniam laikotarpiui.

Šešiems tokiems stiklainiams kaip nuotraukoje paruošti reikės:

4-5 vidutinio dydžio burokėlių

2-3 vidutinio dydžio morkų

3-4 vidutinio dydžio obuolių

Pusę vieno nelabai didelio baltagūžio kopūsto

3 galvučių svogūno

100 ml. aliejaus

Keleto kvapiojo pipiro žirnelių

1 valgomojo šaukšto obuolių acto

1 valgomojo šaukšto druskos

1 valgomojo šaukšto cukraus

Gaminame taip:

Į puodą storu dugnu įpilame šiek tiek aliejaus. Dedame kapotus svogūnus. Keletą minučių juos pakepiname. Sudedame tarkuotus burokėlius, morkas, obuolius, smulkiai pjaustytą kopūstą. Beriame cukraus, druskos, supilame likusį aliejų ir išmaišome. Užviriname. Puodą uždengę dangčiu troškiname ant silpnos ugnies apie 35-40 minučių. Jei reikia kartas nuo karto vis pamaišome. Įpilame obuolių acto, beriame keletą kvapiojo pipiro žirnelių, išmaišome ir dar pakaitiname keletą minučių. Supilstome į švarius, iškaitintus stiklainius. Užsukame dangtelius, sudedame stiklainius apverstus dangteliais žemyn ir uždengiame. Paliekame šiltai vėsti per naktį.

„Barščiai“ žiemai paruošti. Stiklainius, su burokėlių sriubos paruoštukais, geriausia laikyti vėsiai – sandeliuke ar šaldytuve. Skanaus!

Taip pat skaitykite