Žėlė tortas

180 min. 4-6 >3.00 €

Labai gaivus ir vasariškas, sluoksniuotas žėlė tortas su vaisių gabaliukais. Tokį tortą pagaminti tikrai nėra sudėtinga, tiesa, jo gamyba reikalauja šiek tiek laiko bei kantrybės laukiant kol sluoksniuojami žėlė sluoksniai gerai sustings.

Tokiam žėlė tortui pagaminti reikės:

1 pakelio geltonos spalvos žėlė

1 pakelio žalios spalvos žėlė

1 pakelio raudonos spalvos žėlė

1 pakelio baltos spalvos žėlė

1400 ml. vandens

1 didesnio arba 2 mažesnių bananų

1 stiklinės kubeliais pjaustyto meliono

Šiek tiek aliejaus formai patepti

Gaminame taip:

Silikoninę torto formą lengvai patepame aliejumi.

Pasiruošiame geltonos spalvos žėlė sluoksnį – citrinos skonio žėlė miltelius užpilame 350 ml. verdančio vandens, išmaišome ir atvėsiname. Pusę kiekio geltonos spalvos žėlė supilame į torto formą ir dedame į šaldytuvą maždaug 25-30 minučių, kad sustingtų. Ant sustingusio paviršiaus uždedame bananų griežinėlius ir užpilame likusią geltonos spalvos žėlė. Dedame į šaldytuvą sustingti.

Pasiruošiame baltos spalvos žėlė – grietinėlės skonio žėlė miltelius užpilame 350 ml. verdančio vandens, išmaišome ir atvėsiname. Padaliname į tris dalis. Pirmąjį trečdalį užpilame ant jau sustingusio geltonos spalvos žėlė sluoksnio ir dedame į šaldytuvą sustingti.

Pasiruošiame žalios spalvos žėlė sluoksnį – agrastų skonio žėlė miltelius užpilame 350 ml. verdančio vandens, išmaišome ir atvėsiname. Ant jau sustingusio baltos spalvos žėlė sluoksnio beriame meliono kubelius ir užpilame atvėsusia žalios spalvos žėle. Dedame į šaldytuvą sustingti.

Ant sustingusio žalios spalvos žėlė sluoksnio užpilame antrąjį trečdalį baltos spalvos žėlė ir dedame į šaldytuvą sustingti.

Pasiruošiame raudonos spalvos žėlė sluoksnį – braškių skonio žėlė miltelius užpilame 350 ml. verdančio vandens, išmaišome ir atvėsiname. Ant jau sustingusio baltos spalvos žėlė sluoksnio dedame bananų griežinėlius ir užpilame atvėsusia raudonos spalvos žėle. Dedame į šaldytuvą sustingti.

Ant sustingusio raudonos spalvos žėlė sluoksnio užpilame paskutinį trečdalį baltos žėlė ir dedame į šaldytuvą sustingti.

Žėlė tortas paruoštas. Skanaus!

Taip pat skaitykite