Virtų bulvių didžkukuliai su kiauliena ir pievagrybiais

60 min. 4-6 > 5.00 €

Jau kuris laikas vyresnėlis sūnus vis užsimindavo, kad pietums norėtų virtų bulvių didžkukulių. Vis planuodavau jam jų pagaminti, tačiau laiko taip ir neatrasdavau. Šiandien turėdama daugiau laisvo laiko ėmiau ir pagaliau jam juos pagaminau. Virtų bulvių didžkukuliai su kiauliena ir pievagrybiais gavosi labai skanūs.

12 tokių, kaip nuotraukoje, nelabai dideliems didžkukuliams pagaminti reikės:

8-9 vidutinio dydžio su lupena virtų bulvių

6 valgomųjų šaukštų manų kruopų

3 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

1 kiaušinio

Druskos pagal skonį

Mėsos ir pievagrybių įdarui:

250 g. virtos kiaulienos

1 morkos

1 svogūno

3 vidutinio dydžio pievagrybių

1 valgomojo šaukšto sviesto

Druskos pagal skonį

Papildomai reikės šiek tiek bulvių krakmolo didžkukuliams apvolioti bei virimui.

Pirmiausia pasiruošiame įdarą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame kapotą svogūną ir porą minučių pakepiname. Dedame burokine tarkele tarkuotą morką, pabarstome druska ir pakepiname apie 5 minutes. Beriame smulkintus pievagrybius, virtą kiaulieną ir maždaug 5-8 minutes vis pamaišydami kepiname. Atidedame.

Ruošiame tešlą didžkukuliams:

Virtas ir būtinai jau atvėsusias bulves nulupame ir sutarkuojame smulkia tarkele. Dedame į dubenį, beriame krakmolą, manų kruopas, įmušame kiaušinį, pabarstome druska ir gerai išmaišome.

Formuojame didžkukulius:

Iš bulvių tešlos darome paplotėlius, ant kurių dedame po maždaug vieną kupiną valgomąjį mėsos ir pievagrybių įdaro, uždarome suformuodami apvalius didžkukulius. Kiekvieną paruoštą didžkukulį apvoliojau bulvių krakmole. (Paruošta bulvių masė šiek tiek lipo prie rankų, tačiau sudrėkinus rankas didžkukuliai formavosi gerai.)

Verdame didžkukulius:

Į puodą su verdančiu pasūdytu vandeniu ir krakmolu ( puode užvirus vandeniu įpilu pusėje stiklinės vandens ištirpintą krakmolą ir gerai išmaišau, vanduo būna panašaus tirštumo kaip kisielius) dedame didžkukulius, kuriems iškilus į paviršių verdame apie 10-12 minučių ant maždaug vidutinio kaitrumo ugnies. (Stebėkite, kad nepervirtų).

Virtų bulvių didžkukuliai su kiauliena ir pievagrybiais paruošti. Juos patiekiau su grietinės ir sviesto padažu. Mūsų šeimai patiko labai!

Taip pat skaitykite