Saldžiosios bulvės virtinukai

15 min. 2-3 >1.50 €

Bemėsiams pietums ar vakarienei tiesiog idealiai tinkantys saldžiosios bulvės virtinukai patiekti su sviestuko ir rozmarino lapelių padažu. Šie virtinukai pagaminami tikrai gana greitai bei paprastai, tiesa, teks šiek tiek luktelėti kol išvirs bei atvės saldžioji bulvė, kurią beje būtina gerai atvėsinti.

20 tokių virtinukų kaip nuotraukoje pagaminti reikės:

1 vidutiniškai didelės saldžiosios bulvės

3 valgomųjų šaukštų manų kruopų (nors pati ir nebandžiau, bet manau manų kruopas galima keisti miltais)

2 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

Padažui:

3 valgomųjų šaukštų sviesto

Kelių lapelių rozmarino

Druskos pagal skonį

Ruošiame saldžiosios bulvės virtinukus:

Saldžiąją bulvę su lupena išverdame pasūdytame vandenyje, atvėsiname, ir nulupame. Sutarkuojame smulkia tarkele ir dedame į dubenį, beriame manų kruopas ir bulvių krakmolą, pabarstome druska ir išmaišome.

 

 

Iš pasiruoštos masės formuojame pailgus virtinukus, kuriuos iš trijų pusių paspaudome šakute ir apvoliojame bulvių krakmole.

 

 

Virtinukus verdame pasūdytame vandenyje ant silpnos ugnies apie 3-5 minutes po iškilimo į paviršių pradžios. Kol virtinukai verda pasiruošiame padažą – keptuvėje išlydome sviestą, beriame smulkintus rozmarino lepelius, druską ir išmaišome.

 

 

Virtus saldžiosios bulvės virtinukus patiekiame su pasiruoštu sviesto ir rozmarinų padažu, jei mėgstate papildomai galima įdėti šaukštą natūralaus skonio jogurto ar grietinės. Skanaus!

P.S. Bambuko pluošto dubenėlis, kuriame patiekti saldžiosios bulvės virtinukai, iš PaPapūga.

Taip pat skaitykite