Otfried Preußler „Vaiduokliukas“

Vaikystėje turėjau knygą. Plonu juodu viršeliu, iš kurio linksmai šypsojosi baltas mielas vaiduokliukas, laikantis raktų ryšulį. Ši knyga buvo viena mano mylimiausių. Kai buvau maža skaičiau ją daugybę kartų. Kartą, prisiminusi po daugelio metų, ieškojau jos tėvų namuose, bet neberadau. Labai gaila ir liūdna, kad nepavyko jos išsaugoti.

Pamačiusi, kad leidykla „Nieko Rimto“ išleido Otfried Preußler knygą „Vaiduokliukas“ labai apsidžiaugiau ir nė trupučio nedvėjodama nupirkau vyresnėliui sūnui. Vyresnėlis jau yra perskaitęs ne vieną rašytojo Otfried Preußler knygą. Plėšiko Hocenploco nuotykiai jam labai patiko, tad turėjau vilties, kad patiks ir ši knyga.

Galiu pasakyti, kad nesuklydau. Istorija apie baltą vaiduokliuką, gyvenantį senoje pilyje, svajojantį išvysti dienos šviesą sūnui patiko tikrai ne mažiau nei man vaikystėje. Iš pradžių (baimindamiesi košmarų) buvome suplanavę skaityti knygą šviesiu paros metu t.y. labiau dieną, tačiau po kelių perskaitytų skyrių sūnus persigalvojo. Vaiduokliukas devynmečiui pasirodė esantis labai draugiškas, nekeliantis blogų emocijų, simpatiškas personažas, tad abu pasitarėme ir į nuotykius su Vaiduokliuku nusprendėme leistis prieš miegą. Nuotykiai mus taip įtraukė, kad knygą perskaitėme vos per kelis vakarus.

Nesigailiu nupirkusi šią knygą vaikams. Knyga man sukėlė gražius prisiminimus. Buvo išties smagu klausytis ją skaitančio sūnaus. Džiaugiuosi radusi jai vietą mūsų namų bibliotekėlėje, tikiuosi ji patiks ir jaunesnėliui. Daugiau informacijos apie šią knygelę rasite čia.

Taip pat skaitykite