bookmark_border

“Medutis”

300 min. 8 >8.00 €

Mano pirmas keptas medaus tortas, kurį gaminant smagiausia dalis buvo kepti torto papločius, nes į pagalbą pasikviečiau mažiausiąjį šeimos narį ir mes abu kartu linksmai kepėm didelius sausainius. Mūsų medutis turėjo būti iš dvylikos papločių, bet vienas slapta buvo suvalgytas, tad gaminom iš vienuolikos.

Kremą maišyti buvo taip pat gana smagu, tačiau tepant jį ant papločių buvo apėmusi lengva panika, ir jau tikrai atrodė, kad man čia nieko nesigaus. Nepaisant to, kad į kremą dėl tvirtumo dėjau ir želatinos, tačiau buvo akimirkų kai atrodė, jog mano medutis ims ir paskęs toje grietinėje, na bet laimė,  nepaskendo. Gal dėl to, kad žaibo greičiu sutepiau visą grietinę, subėriau trupinius ir įdėjau nakčiai į šaldytuvą, o ryte jau buvau nusiteikusi keliauti pirkti torto, bet nedrąsiai pravėrusi šaldytuvo dureles, savo nuostabai pamačiau visai dailų medutį, kurį valgydami gyrė visi šeimos nariai.

Nelabai didelio, tačiau visai aukšto, 17 cm. skersmens torto papločiams pagaminti reikės:

200 g. sviesto

2 didelių kiaušinių

600 ml. miltų

100 g. rudojo cukraus

4-5 valgomųjų šaukštų medaus

1 arbatinio šaukštelio cinamono

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

1 arbatinio šaukštelio prieskonių mišinio meduoliams

Kremui:

700 g. riebios grietinės

5 valgomųjų šaukštų cukraus pudros

1 valgomojo šaukšto želatinos

1 citrinos sulčių

1 citrinos tarkuotos žievelės

Papločių sulaistymui:

50-60 ml. karamelės skonio arbatos

Ruošiame tešlą medaus torto papločiams:

Puode storu dugnu išlydome sviestą, beriame rudajį cukrų ir kaitiname ant vidutinio kaitrumo ugnies kol cukrus ištirps. Cukrui ištirpus dedame medų, šildome tol kol medus ištirps. Beriame cinamoną, meduolių prieskonius, gerai išmaišome ir paliekame šiek tiek pravėsti.

 

 

Į dar šiek tiek šiltą cukraus, sviesto ir medaus masę įmušame kiaušinius ir lengvai išplakame. Beriame miltus maišytus su kepimo milteliais. Išmaišome iki gražios vientisos masės. Tešla gavosi gana tirštoka, ją dedame į šaldytuvą maždaug vienai valandai.

 

 

Išimame tešlą iš šaldytuvo. Padaliname į dvyliką rutuliukų. Ant miltais pabarstyto paviršiaus dedame rutuliuką tešlos, kurį plonai iškočiojame. Imame apvalų padėkliuką, dedame ant tešlos, ir peilio pagalba išpjauname apsikritimą. Tešlos apskritimą dedame ant kepimo popieriaus. Man ant vienos kepimo skardos tilpo du apskritimai, taip pat kartu kepti įdėjau ir nupjaustytus iškočiotos tešlos gabalėlius, kurie bus panaudoti trupiniams.

Orkaitę įkaitiname iki 175 laipsnių temperatūros:

Medaus torto papločius kepame įkaitintoje orkaitėje kol gražiai paruduos, apie 8-9 minutes. Iškepusius atvėsiname.

 

 

Ruošiame grietinės kremą:

Į puodelį su 50 ml. vandens dedame želatiną, išmaišome ir maždaug pusvalandžiui paliekame išbrinkti. Išbrinkusią želatiną pašildome karšto vandens vonelėje kol želatina visiškai ištirps. Į dubenį dedame grietinę, cukraus pudrą, tarkuotą citrinos žievelę, supilame ištirpusią želatiną, citrinos sultis. Viską išplakame mikseriu iki vientisos gražios masės. Kremą dedame į šaldytuvą maždaug valandai.

Ruošiame tortą:

Imame iškepusius bei jau atvėsusius papločius, kiekvieną jų ištepame saldinta karamelės skonio arbata. (Galima keisti sirupu ar tiesiog sultimis). Dedame po maždaug 2-3 valgomuosius šaukštus paruošto kremo, jį tolygiai išlygindami ant viršaus dedame naują paplotį (jokiu būdu labai nespaudžiame), tada vėl tepame kremą. Taip darome tol kol sunaudosime visus papločius. Likusiu kremu atsargiai aptepame šonus, ir jei norite viršų. Ant torto šonų ir viršaus tolygiai paskirstydami beriame trupinius. Paruoštą tortą dedame nakčiai į šaldytuvą.

 

 

Paruoštą tortą galima papuošti plakta grietinėle ar tiesiog sausainiais. Skanaus!

Taip pat skaitykite