bookmark_border

Makaronų apkepėlė su vištiena ir žiediniu kopūstu

35 min. 2-3 > 4.00 €

Nuo vakar liko nesuvalgytos virtos vištienos filė, o spintelėje turėjau makaronų, tad sugalvojau vakarienei pagaminti gardų apkepą iš jų. Orkaitėje kepta makaronų apkepėlė su vištiena ir žiediniu kopūstu gavosi labai gardi ir patiko visai šeimai, ypač mažiesiems valgytojams.

Dviems apkepėlėms kaip nuotraukoje pagaminti reikės:

150 g. makaronų

1 gabalėlio virtos vištienos filė

1 saldžiosios paprikos

Pusę žiedinio kopūsto

1 svogūno

2 skiltelių česnako

2 valgomųjų šaukštų sviesto

200 ml. pieno

1 valgomojo šaukšto miltų

80 g. “Red Leicester” sūrio

Druskos pagal skonį

Papildomai reikės šiek tiek sviesto patepimui, džiovintų bazilikų ir raudonėlių

Pirmiausia pakepiname daržoves ir vištieną:

Keptuvėje išlydome vieną valgomąjį šaukštą sviesto, dedame kapotą svogūną, pabarstome druska ir pakepiname keletą minučių. Dedame kubeliais pjaustytą papriką, kapotas česnako skilteles, smulkintą žiedinį kopūstą, gabalėliais pjaustytą vištienos filė ir viską vis pamaišydami kepiname apie 8-10 minučių. Atidedame. Makaronus išverdame pagal gamintojo rekomendacijas. Išvirusius nusunkiame.

Keptuvėje išlydome vieną valgomąjį šaukštą sviesto. Beriame miltus, keletą sekundžių pakepiname, supilame pieną ir nuolat maišydami šildome iki užvirimo. Pabarstome druska, mėgiamais prieskoniais. Į padažą beriame pakepintas daržoves su vištiena, virtus makaronus, tarkuotą sūrį ir gerai išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Kepimo formą patepame nedideliu kiekiu sviesto. Dedame makaronus su daržovėmis, vištiena ir paruoštu padažu. Ant viršaus užberiame šiek tiek sūrio. Kepame iki 180 laipsnių temperatūros įkatintoje orkaitėje apie 15-20 minučių.

Prieš patiekiant, iškepusias apkepėles pabarstome džiovintais bazilikais ir raudonėliais. Skanaus!

Taip pat skaitykite