Lazanija su vištiena ir pievagrybiais

15min. + 1 val. kepimui 6 5.50 €

Pasakiško skonio, paprastai, greitai ir lengvai paruošiama ypač sultinga lazanija su vištiena ir pievagrybiais nė truputėlio savo skoniu nenusileidžianti mūsų mylimiausiai lazanijai su vištiena ir ananasais

Sultingai lazanijai reikės:

12 lazanijos lakštinių (po 3 lazanijos lakštinius kievienam sluoksniui )

5-7  pievagrybių

100 g. tarkuoto kietojo sūrio

Mėsos ir daržovių padažui:

50 g. sviesto

100 ml. grietinėlės

2 nedidelių morkų

6-8 pievagrybių

3 tarkuotų česnako skiltelių

žiupsnelio druskos

500 g. virtos vištienos filė

Baltajam padažui:

50 g. sviesto

50 g. kvietinių miltų

600 ml. pieno

100 ml. vištienos sultinio

50 g. kietojo sūrio

Pirmiausia reikėtų pasiruošti mėsos padažą.

Įkaitintoje keptuvėje išlydome sviestą, sudedame švariai nuskustas, nuplautas, tarkuotas morkas. Patroškiname apie 5 min. tada dedame griežinėliais supjaustytus švariai nuvalytus pievagrybius, smulkintą virtą vištienos filė, tarkuotas česnako skilteles bei pabarstome viską druska. Viską gerai išmaišome, supilame grietinėlę, patroškiname dar kokias 5 min. Sudedame iš keptuvės į lėkštę ir paliekame pastovėti, kol paruošime baltąjį padažą.

Ruošiame baltąjį padažą.

Ant vidutinės ugnies įkaitintoje keptuvėje ištirpiname sviestą, dedame miltus,  greitai maišome, atsargiai po truputį pilame pieną, ir maišome nuolatos, kad nesusidarytų gumuliukai. Supylus visą pieną, pilame vištienos sultinį. Padažas turi būti vidutinio tirštumo, be gumuliukų. Užvirinus padažą sudedame tarkuotą kietajį sūrį. Ir dar pamaišome.

Orkaitę reikėtų įkaitinti iki 180 laipsnių.

Ruošiame lazaniją kepimui.

Kad būtų lengviau, mėsos padažą reikėtų padalinti į tris, o baltąjį į penkias dalis. Ant kepimo indo dugno užpilti, tolygiai paskirstyti maždaug penktadalį baltojo padažo. Tada ant viršaus uždėti  pirmuosius 3 lazanijos lakštinius. Užpilti mėsos  ir baltojo padažo. Ant viršaus vėl uždėti 3 lakštinius, užpilti mėsos ir baltojo padažo, vėl dėti 3 lakštinius supilti likusį mėsos padažą bei užpilti baltojo padažo. Dėti paskutinį lakštinių sluoksnį, ant višaus supilti likusį baltajį padažą.

Įdėti į įkaitintą orkaitę ir kepti apie 30-35 minutes.

Per tą laiką, kol lazanija kepa, galima pasiruošti pievagrybius, kuriuos dėsite ant viršaus. Lazaniją išėmus iš orkaitės ant viršaus reikėtų išdėlioti griežinėliais pjaustytus pievagrybius ir ant viršaus užbarstyti tarkuoto kietojo sūrio. Dėti vėl į orkaitę ir kepti apie 10-15 minučių.

Idealiausia būtų prieš patiekiant leisti lazanijai sutvirtėti ir pastovėti bent 30 minučių.

Lazanija su vištiena ir pievagrybiais
Skanaus!
[vivafbcomment]

Taip pat skaitykite