Kiaulienos sprandinės guliašas

60 min. 4 > 4.00 €

Pirkdama kiaulienos sprandinę planavau ją marinuoti ir kepti šašlykus, tačiau orams staigiai atvėsus planai šiek tiek pasikeitė, tad ant pietų stalo garavo gardus kiaulienos sprandinės guliašas.


Patiekalui, kurio užteks keturių asmenų šeimai, 2 suaugusiems ir 2 vaikams, pagaminti reikės:

600 g. kiaulienos sprandinės

1 didelės arba 2 mažesnių morkų

1 galvutės raudonojo svogūno

4 skiltelių česnako

2 raugintų agurkėlių (Tinka ir marinuoti)

2 valgomųjų šaukštų grietinės

1 valgomojo šaukšto miltų

2 valgomųjų šaukštų pomidorų padažo

100 ml. pieno

100 ml. švelniai sūdyto daržovių sultinio

1 valgomojo šaukšto sviesto

Druskos pagal skonį

Keleto lauro lapelių

Keleto kvapiojo pipiro žirnelių

Ruošiame kiaulienos sprandinės guliašą:

Gilesnėje keptuvėje ar puode storu dugnu išlydome sviestą. Dedame mažais gabalėliais pjaustytą kiaulienos sprandinę. Pakepiname apie 6-8 minutes, kad švelniai apskrustų. Sudedame kapotą raudonąjį svogūną ir česnako skilteles. Vis pamaišydami kepiname keletą minučių. Užpilame sultiniu. Sumažiname kaitrą ir keptuvę uždengę dangčiu troškiname apie 25-30 minučių ant silpnos ugnies. Sudedame burokine tarkele tarkuotas morkas ir dar troškiname apie 10 minučių. Beriame miltus, nuolat maišydami supilame pieną, dedame burokine tarkele tarkuotus raugintus agurkėlius, pomidorų padažą, kvapiojo pipiro žirnelius. Keptuvę uždengę dangčiu troškiname apie 8-10 minučių. Įdedame grietinės, išmaišome, dedame keletą lauro lapelių, išjungiame kaitrą, keptuvę uždengę dangčiu paliekame pastovėti keletai minučių.

Kiaulienos sprandinės guliašas paruoštas, jį patiekiau su bulvių koše, marinuotais agurkėliais ir morkų salotomis. Skanaus!

Taip pat skaitykite