Grybų ir kalakuto apkepėlės su bulvių košės kepure

45 min. 4 > 6.00 €

Vakar, pirmą kartą gyvenime, šventinei vakarienei, kepiau kalakutą. Labai bijojau, kad neiškeps gerai, tad kepiau beveik penkias valandas. Visa laimė – kalakutas iškepė kuo puikiausiai, gavosi išties labai gardus. Mūsų šeimai pavyko suvalgyti kiek mažiau nei pusę didžiojo paukščio, tad panašu, kad jį teks valgyti dar ir kelias artimiausias dienas.

Šiandien pietums gaminau grybų ir kalakuto apkepėles su bulvių košės kepure. Papietavome labai skaniai. Kalakuto dar liko, tad jau mastau ką dar čia iš jo pagaminus. Galbūt rytoj reikės iškepti kokių pyragėlių.

Keturioms, tokioms apkepėlės, kaip nuotraukoje, pagaminti reikės:

1 kepto kalakuto šlaunelės

2 skiltelių česnako

1 galvutės svogūno

1 didelės morkos

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

3-4 valgomųjų šaukštų marinuotų nameko grybų

1 valgomojo šaukšto sviesto

100 ml. riebios grietinėlės

Druskos, mėgiamų prieskonių pagal skonį

Bulvių košei:

4-5 vidutinio dydžio bulvių

50 g. sviesto

100 ml. pieno

Žiupsnelio džiovintų krapų

Gaminame taip:

Pirmiausia nuskutame, nuplauname ir kubeliais supjaustome bulves. Sudedame į puodą, užpilame vandeniu, tiek, kad apsemtų, statome ant vidutinės kaitros ugnies ir verdame kol išvirs. Kol bulvės verda ruošiame mėsos įdarą. Keptuvėje išlydome sviestą. Dedame kubeliais pjaustytą svogūną, smulkintas česnako skilteles. Pakepiname porą minučių. Burokine tarkele įtarkuojame morką. Išmaišome. Kepiname apie 5 minutes. Dedame supjaustytą kepto kalakuto šlaunelės mėsą, marinuotus nameko grybus, pabarstome mėgiamiais prieskoniais, beriame smulkintų svogūnų laiškų, užpilame riebia grietinėle, išmaišome ir keptuvę uždengę dangčiu, paliekame kelioms minutės pasitroškinti.

Išvirusias bulves nusunkiame ir sugrūdame grūstuve. Įdedame sviesto, supilame pašildytą karštą pieną. Pabarstome druska, įberiame žiupsnį džiovintų krapų ir gerai išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 175 laipsnių temperatūros:

Į turimus indelius maždaug iki pusės įdedame pasiruošto daržovių ir mėsos įdaro. Ant viršaus uždedame bulvių košės.

Kepame apie 25-30 minučių iki 175 laipsnių temperatūros įkatintoje orkaitėje.

Nameko grybų ir kalakuto apkepėlės su bulvių košės kepure paruoštos. Skanaus!

Daugiau