Grikių ir pievagrybių kotletai

60 min. 2-4 >1.00 €

Jei užsukate į mūsų tinklaraštį pasižvalgyti, tikriausiai jau pastebėjote, kad nors ir šeima esame visavalgių, vis dažniau šeimai pradėjau gaminti ir pasiūlyti kotletukų, kuriuose nėra mėsos.

Džiaugiuosi, kad šeima labai teigiamai priima mano tokius bandymus virtuvėje – noriai ragauja naujus patiekalus bei puikiai įvertina. Šie grikių ir pievagrybių kotletai yra labai gero skonio ir šilti, ir jau pravėsę, o skaniausia mums juos buvo valgyti su mėgiamomis salotomis.

šešiems grikių ir pievagrybių kotletams paruošti reikės: 

100 g. grikių

1 didelės morkos

1 kiaušinio

6-8 pievagrybių

1 skiltelės česnako

Druskos pagal skonį

2-3 valgomųjų šaukštų manų kruopų

Šiek tiek sviesto arba aliejaus

Ruošiame masę grikių ir pievagrybių kotletams:

Puode šiek tiek pasūdytame vandenyje išverdame grikius kaip rekomenduojama gamintojo. Išvirusius nukošiame ir atvėsiname. Keptuvėje išlydome sviestą, dedame tarkuotą morką ir smulkintus pievagrybius. Vis pamaišydami kepiname 5-8 minutes. Dedame į dubenį ir atvėsiname. Į dubenį beriame išvirusius grikius, kepintas morkas, pievagrybius, įmušame kiaušinį, beriame manų kruopas, įspaudžiame česnako skiltelę, pabarstome druska ir išmaišome. Šiek tiek drėgnomis rankomis formuojame norimo dydžio kotletukus.

Orkaitę įkaitiname iki 190 laipsnių temperatūros:

Suformuotus kotletukus dedame ant kepimo skardos. Kepame įkaitintoje orkaitėje 10 minučių, apverčiame ir dar kepame 10 minučių. (Jei kepimo skardelė linkusi pritraukti kepinius siūlau patepti aliejumi arba naudoti kepimo popierių.)

Iškepusius dedame į lėkštes.

Patiekiame su salotomis. Skanaus!

Taip pat skaitykite