Cukinijų sriuba su maltos mėsos kukuliais

60 min. 4-6 3.00 €

Kartais kai nebūna labai didelio ūpo gaminti, arba nesugalvoju ką pagaminti, dažniausiai renkuosi gaminti sriubą iš to ką turiu šaldytuve. Visai nesenai rimtiems šeimos pietums buvo tiršta cukinijų sriuba su maltos mėsos kukuliais ir ryžiais.

Puodui sriubos, kurio užteks keturių asmenų šeimai ir dar šiek tiek liks sekančiam kartui, išvirti reikės:

1 stiklinės „Basmati“ ryžių

2 didelių morkų

1 jaunos cukinijos

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Saujos smulkintų krapų

1 litro sultinio

5 kvapiojo pipiro žirnelių

1 raudonojo svogūno

1 valgomojo šaukšto sviesto

Mėsos kukuliams:

400 g. maltos kiaulienos mentės

1 raudonojo svogūno

1 kiaušinio

2 lauro lapelių

Druskos ar mėgiamų prieskonių pagal skonį

Vandens virimui

Ruošiame maltos mėsos kukulius:

Į dubenį dedame maltą mėsą, kapotą raudonąjį svogūną, įmušame kiaušinį, pabarstome druska, mėgiamais prieskoniais ir išmaišome. Formuojame norimo dydžio kukulius. Puode užkaičiame vandenį, į puodą su verdančiu vandeniu dedame suformuotus maltos mėsos kukulius, kuriuos verdame apie 5 minutes, vandenį nupilame, įpilame naujo vandens, jam užvirus sudedame gerai perplautus ryžius, lauro lapelius, viską verdame apie 10-12 minučių nuo užvirimo pradžios. Išvirusius nusunkiame.

Ruošiame sriubą:

Puode storu dugnu išlydome sviestą, dedame kapotą svogūną, pabarstome druska ir kepiname apie 3-5 minutes. Sudedame burokine tarkele tarkuotas morkas ir vis pamaišydami kepiname apie 5 minutes. Į puodą dedame apvirtus maltos mėsos kukulius ir ryžius, kvapiojo pipiro žirnelius, užpilame sultiniu, verdame ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 8 minutes. Sudedame juostelėmis pjaustytą cukiniją, smulkintus krapus, svogūnų laiškus ir verdame dar apie 5 minutes.

 

 

Jei mėgstate patiekiant galite pagardinti šaukštu grietinės. Skanaus!

Taip pat skaitykite