Bulvių plokštainis su cukinijos ir varškės įdaru

85 min. 4-6 > 5.00 €

Dar vakar, žinodama, kad šiandien turėsiu daugiau laisvo laiko, suplanavau šeimai pietums iškepti bulvių plokštainį. Paskutinį kartą, ko gero, kepiau jį tikriausiai pavasarį. Dažniausiai kepdama kugelį į jį mėgstu įdėti ir mėsos, tačiau šiandien jos visai nesinorėjo. Kad kugelis būtų skanesnis sugalvojau jį pagaminti su cukinijos ir varškės įdaru. Bulvių plokštainis su cukinijos ir varškės įdaru gavosi labai gardus.

Bulvių plokštainiui pagaminti reikės:

10 vidutinio dydžio bulvių

2 didelių galvučių svogūno

200 ml. pieno

Druskos

Įdarui:

400 g. riebios varškės

1 jaunos cukinijos

3 skiltelių česnako

Saujos smulkintų krapų ir svogūnų laiškų

1 kiaušinio

Druskos

Papildomai reikės sviesto formos patepimui

Pirmiausia pasiruošiame cukinijos ir varškės įdarą:

Jauną cukiniją su odele sutarkuojame burokine tarkele. Pabarstome druska, paliekame keletai minučių, kad sultys išsiskirtų. Nuspaudžiame susikaupusias sultis, dedame į dubenį. Sudedame varškę, beriame smulkintus krapus, svogūnų laiškus, smulkia tarkele įtarkuojame česnako skilteles, įmušame kiaušinį ir išmaišome.

Bulves sutarkuojame tarkavimo mašina arba smulkia tarkele. Smulkia tarkele įtarkuojame svogūno galvutes, pabarstome druska. Supilame užvirintą pieną ir išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Kepimo formą ištepame sviestu. Tolygiai paskirstydami supilame pusę tarkių masės, ant viršaus dedame cukinijos ir varškės įdarą ir užpilame likusia tarkių mase.

Dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame apie 1 valandą. (Jei orkaitė linkusi kaisti netolygiai galima pridengti folija, man to neprireikė, kepiau įjungusi orkaitės funkciją kepimas su garais).

Bulvių plokštainis su cukinijos ir varškės įdaru paruoštas. Jį patiekiau su grietinės, kepintų svogūnų ir sviesto padažu.

Taip pat skaitykite