bookmark_border

Bulvių ir maltos kiaulienos kukuliai

45 min. 4-6 >4.00 €

Vos prieš keletą dienų šeimą nustebinau pietums patiekdama šiuos bulvių ir maltos kiaulienos kukulius. Iš pirmo žvilgsnio atrodė paprasti maltos mėsos kukuliai ir tiek, bet juos prapjovus valgytojų laukė nedidelė staigmena. Šeima mano tokias pastangas įvertino puikiai bei liko patenkinta tokiais pietumis.

Dvylikai tokių kukulaičių kaip nuotraukoje pagaminti reikės:

500 g. malto kiaulienos kumpio

12 mažyčių šviežių bulvyčių

2 kiaušinių

Saujos smulkintų krapų

Saujos smulkintų svogūnų laiškų

Mėgiamų prieskonių maltai mėsai

Troškinimui:

150 ml. sultinio

100 ml. grietinėlės

50 g. kietojo sūrio

Ruošiame bulvių ir maltos mėsos kukulius:

Bulves nuplauname, odelę švariai nušveičiame, dedame į puodą, užpilame vandeniu, beriame druskos ir verdame nuo užvirimo pradžios apie 5-8 minutes. Per tą laiką bulvės turėtų apvirti, bet ne išvirti. Apvirusias bulves nusunkiame ir atvėsiname. Maltą mėsą dedame į dubenį, įmušame kiaušinius, beriame smulkintus svogūnų laiškus, krapus ir išmaišome. Iš maltos mėsos formuojame paplotėlį ant kurio dedame bulvę, užspaudžiame suformuodami kukuliuką.

 

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Į kepimo indą dedame suformuotus bulvių ir mėsos kukulius. Atskirame dubenėlyje sumaišome sultinį, grietinėlę, smulkia tarkele tarkuotą kietajį sūrį, užpilame ant maltos mėsos kukulių. Kepame įkaitintoje orkaitėje apie 35-40 minučių.

 

 

Šiuos bulvių ir maltos kiaulienos kiaulienos kukulaičius šeimai patiekiau su agurkų ir kopūstų salotomis. Buvo tikrai labai skanu ir sotu.

Taip pat skaitykite