Bandelės su saliami dešra ir mocarelos sūriu

75 min. 4-6 >3.50 €

Mūsų namuose nesaldūs kepiniai – įvairūs pyragai ar pyragėliai su vištiena, sūriu ar malta mėsa yra labiau laukiami ir dažniau kepami nei saldūs pyragai. Šios ypač minkštos ir purios, labai gardžios apvalios bandelės su saliami dešra ir mocarelos sūriu patiko visai mūsų šeimai, jų paruošimas nėra labai sudėtingas, neužima labai daug laiko tad labai tikėtina, kepsime jas dar tikrai ne vieną kartą.

16 bandelių tešlai pagaminti reikės:

400 g. miltų

100 ml. pieno

50 ml. vandens

50 g. sviesto

1 valgomojo šaukšto cukraus

11 g. sausų mielių

Žiupsnelio druskos

Įdarui:

16 griežinėlių saliami dešros

16 mocarelos sūrio kubelių (150 g.)

8 arbatinių šaukštelių pomidorų padažo

Aptepti:

1 kiaušinio

50 ml. pieno

Ruošiame tešlą bandelėms:

Pirmiausia aktyvuojame mieles: puodelyje su maždaug 37 laipsnių temperatūros šiltumo vandeniu ištirpiname valgomąjį šaukštą cukraus ir suberiame mieles. Atsargiai išmaišome ir paliekame maždaug 5 minutėms, kad suputotų. Dubenyje persijojame dalį miltų ir sumaišome su aktyvuotomis mielėmis. Puode pašildome pieną maždaug iki 37 laipsnių šiltumo ir pilame į tešlą, išlydome siestą, jį atvėsiname ir supilame į tešlą. Suberiame likusius miltus ir minkome tešlą. Jei teša labai sunkiai minkosi galima papildomai įberti miltų, bet ne per daug. Uždengiame ir šiltoje vietoje 30 minučių paliekame iškilti.

Ruošiame bandeles:

Tešlą padaliname į 16 gabalėlių. Padarome paplotėlius, kuriuos kiekvieną patepame pomidorų padažu po pusę arbatinio šaukštelio ant viršaus dedame griežinėlį saliami dešros ir kubelį mocarelos sūrio. Ir formuojame bandelę.  Dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos vieną šalia kitos. Paliekame 10-15 minučių pastovėti kambario temperatūroje, kad šiek tiek pakiltų.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Suformuotas ir kiek pakilusias bandeles aptepame kiaušinio ir pieno plakiniu. Dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame 18-20 minučių.

Iškepusias bandeles atsargiai išimame iš orkaitės ir sudedame į indą.

Skanaus!

Taip pat skaitykite