Vyniotinis su varškės kremo įdaru („Kuršėnų vyniotinis“)

30 min. 4-6 >3.00 €

Kovo 11-oji, į darbą eiti nereikėjo, namuose buvo šventė, niekur neskubėdami ir pietaudami su vaikais prisiminėme Lietuvos istoriją, kartu pasidžiaugėme laisve. Vaikai, aišku, tokiai progai, labiau norėjo, kad iškepčiau tortą, bet nebuvo kada jo gaminti, tad nusprendžiau iš vakaro pagaminti vyniotinį su varškės kremo įdaru, kuris beje gavosi toks gardus, beveik kaip tortas, ir patiko visiems valgytojams.

Tešlai:

4 didelių kiaušinių

4 valgomųjų šaukštų miltų

Pusę skardinės saldinto sutirštinto pieno

1 valgomojo šaukšto vanilinio cukraus

Įdarui:

200 g. riebios varškės

Pusę skardinės saldinto sutirštinto pieno

200 g. minkšto kambario temperatūros sviesto

3 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių

Papuošimui:

Cukraus pudros

Šviežių braškių

Pirmiausia pasiruošiame biskvitą:

Kiaušinių trynius atskiriame nuo baltymų. Baltymus atidedame. Kiaušinių trynius išplakame kartu su saldintu sutirštintu pienu, vaniliniu cukrumi ir miltais. Kitame inde iki putų išplakame baltymus. Juos atsargiai įmaišome į tešlą.

Orkaitę įkaitiname iki 200 laipsnių temperatūros:

Gautą masę supilame ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir gražiai išlyginame. Kepame įkaitintoje orkaitėje apie 12 minučių.

Iškepusį biskvitą išimame iš orkaitės:

Atsargiai perkeliame ant naujo kepimo popieriaus lapo, senajį nuimdami, ir suvyniojame, uždengiame drėgnu virtuviniu rankšluosčiu ir paliekame atvėsti.

Ruošiame varškės kremą:

Varškę sutriname el. trintuvu iki gražios, vientisos masės. Dedame kambario temperatūros sviestą, saldintą sutirštintą pieną, citrinos sultis ir viską išplakame.

Ruošiame biskvitinį vyniotinį:

Biskvitą atsargiai išvyniojame, ištepame paruoštu varškės kremu. Gražiai suvyniojame, dedame į šaldytuvą mažiausiai dviems valandoms, geriausia nakčiai.

Prieš patiekiant pabarstome cukraus pudra, papuošiame braškėmis, skanaus!

Taip pat skaitykite