Virtų bulvių didžkukuliai su varške

60 min. 4 >4.00 €

Ant bemėsio šeimos pietų stalo garuoja minkštutėliai ir išties labai gardūs virtų bulvių didžkukuliai su varške, kuriuos patiekiau tiesiog su grietinės bei sviesto padažu ir smulkintais krapais. Vaikams jie labai patiko, tad manau gaminsiu dar tikrai ne kartą.

Dvylikai tokių didžkukulių, kaip nuotraukoje, išvirti reikės:

12 nelabai didelių bulvių

1 kiaušinio

5 valgomųjų šaukštų manų kruopų

3 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

Druskos pagal skonį

Įdarui:

500 g. smulkios varškės

Druskos pagal skonį

Papildomai reikės vandens virimui, 2 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo.

Ruošiame tešlą didžkukuliams:

Bulves pasūdytame vandenyje išverdame su lupena. Išvirusias atvėsiname ir nulupame. (Bulves būtina gerai atvėsinti, tad rekomenduoju, jų išsivirti iš vakaro). Nuluptas bulves sutarkuojame smulkia tarkele. Dedame į dubenį, beriame krakmolą, manų kruopas, įmušame kiaušinį, pabarstome druska ir gerai išmaišome.

 

Ruošiame varškės įdarą:

Varškės įdarą darau labai paprastai, į varškę įberiu tik druskos ir gerai išmaišau.

Formuojame didžkukulius:

Iš bulvių tešlos darome paplotėlius, ant kurių dedame po maždaug vieną kupiną valgomąjį šaukštą varškės įdaro ir uždarome suformuodami apvalius didžkukulius. Kiekvieną paruoštą didžkukulį apvoliojau bulvių krakmole. (Paruošta bulvių masė šiek tiek lipo prie rankų, tačiau sudrėkinus rankas didžkukuliai formavosi gerai.)

 

 

Verdame didžkukulius:

Į puodą su verdančiu pasūdytu vandeniu ir krakmolu ( puode užvirus vandeniu įpilu pusėje stiklinės vandens ištirpintą krakmolą ir gerai išmaišau, vanduo būna panašaus tirštumo kaip kisielius) dedame didžkukulius, kuriems iškilus į paviršių verdame apie 10-12 minučių ant maždaug vidutinio kaitrumo ugnies. (Stebėkite, kad nepervirtų).

 

 

Patiekiame su grietinės ir sviesto padažu. Skanaus!

Daugiau