„Samanotas“ tortas su maskarponės sūrio ir „Mirindos“ limonado kremu

2 val. + per naktį laikyti šaltai 12 > 7.00 €

Šį tortą gaminau savo gimtadieniui. „Samanotas“ tortas su maskarponės sūrio ir „Mirindos“ limonado kremu gavosi labai pavasariškas, gaivus su lengva rūgštele ir patiko svečiams.


18 cm. skersmens citrininiam biskvitui paruošti reikės:

2 didelių kiaušinių

50 g. tirpinto sviesto

6-7 valgomųjų šaukštų miltų

2 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių

2-3 valgomųjų šaukštų tarkuotos citrinos žievelės

3-4 valgomųjų šaukštų cukraus

2 arbatinių šaukštelių vanilinio cukraus

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

18 cm. skersmens špinatų biskvitui paruošti reikės:

2 didelių kiaušinių

2-3 saujų šviežių špinatų

50 g. tirpinto sviesto

6-7 valgomųjų šaukštų miltų

2 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių

3-4 valgomųjų šaukštų cukraus

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

Kremui:

1 valgomojo šaukšto želatinos

450 g. maskarponės sūrio

150 ml. „Mirindos“ limonado

5 valgomųjų šaukštų cukraus pudros

1-2 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių

Papildomai reikės:

Keletos braškių skonio žėlė kubelių

Sulaistymui:

Šiek tiek „Mirindos“ limonado

Papuošimui:

50 g. pieniško šokolado

Keletos saldainių „Žara“

Šiek tiek žalio biskvito trupinių

Ruošiame citrininį biskvitą:

Kiaušinius iki pūrumo išplakame kartu su paprastu ir vaniliniu cukrumi. Beriame miltus maišytus su kepimo milteliais, išmaišome iki vientisos masės, į masę įmaišome tirpintą sviestą, tarkuotą citrinos žievelę, įpilame citrinos sulčių. Gautą masę supilame į sviestu išteptą kepimo formą, dedame į iki 175 laipsnių temperatūros orkaitę ir kepame apie 35-40 minučių. Iškepusį biskvitą atvėsiname, perpjauname į dvi dalis.

Ruošiame špinatų biskvitą:

El. trintuvu sutriname špinatus kartu su citrinos sultimis, tirpintu sviestu. Kiaušinius iki pūrumo išplakame kartu su cukrumi. Beriame miltus maišytus su kepimo milteliais, išmaišome iki vientisos masės, į masę įmaišome trintus špinatus. Gautą masę supilame į sviestu išteptą kepimo formą, kurią dedame į iki 175 laipsnių temperatūros orkaitę ir kepame apie 35-40 minučių. Iškepusį biskvitą atvėsiname, perpjauname į dvi dalis.

Ruošiame maskarponės sūrio ir „Mirindos“ limonado kremą:

Į dubenėlį beriame želatiną, užpilame maždaug 50 ml. limonadu „Mirinda“ paliekame 30 minučių išbrinkti želatinai. Dubenėlį su želatina pašildome karšto vandens vonelėje, kol želatina visiškai ištirps. Maskarponės sūrį išmaišome kartu su cukraus pudra, citrinos sultimis, „Mirindos“ limonadu, įmaišome išbrinkusią ir jau pravėsusią želatiną. Gautą kremą įdedame į šaldytuvą maždaug 30 minučių.

Ruošiame tortą:

Imame citrininį biskvitą, kurį suliejame „Mirinda“ limonadu, užtepame maždaug trečdalį pasiruošto kremo, uždedame žalią špinatų biskvitą, suliejame „Mirinda“ limonadu, užtepame maždaug antrą trečdalį pasiruošto kremo, dedame kubeliais pjaustytą braškių skonio žėlė, dedame citrininį biskvitą, kurį suliejame „Mirinda“ limonadu, užtepame likusį pasiruoštą kremą ir ant viršaus uždedame žalią špinatų biskvitą, kurį suliejame „Mirinda“ limonadu. Paruoštą tortą dedame nakčiai į šaldytuvą.

Karšto vandens vonelėje ištirpiname pienišką šokoladą, juo apliejame tortą. Pabarstome žalio špinatinio biskvito trupiniais, papuošiame „Žaros“ saldainiais.

Taip pat skaitykite