bookmark_border

Ruta Sepetys “Tarp pilkų debesų”

Jautri, skausminga ir sukrečianti Rutos Sepetys knyga “Tarp pilkų debesų”, kurią perskaičiau daug greičiau nei norėjau ar tikėjausi – vos per porą naktų.

“Ruta Sepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ – tai jautrus prisilietimas prie Baltijos šalių istorinio skaudulio, ir ne tik prie istorinio – tai, kas tuo metu vyko žmonių gyvenimuose, galima pavadinti visos žmonijos skausmu, kurį apmalšinti teįstengia vienas vienintelis dalykas – begalinė meilė…

1941-ieji. Penkiolikametė Lina, talentinga meniškos sielos mergaitė, rengiasi dailės studijoms, o jauna širdis pasirengusi pirmiesiems pasimatymams ir kitokiems vasaros džiaugsmams. Tačiau vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir gražiausios svajonės pažyra šukėmis… Lina su motina ir broliu išvežama į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime – daugiau apie knygą galite paskaityti čia.

 

Knyga man labai patiko, nors ir vietomis skaitant akyse ir kaupėsi ašaros … Kai pagalvoji kiek teko iškęsti tremtiniams darosi pikta, baisu ir labai liūdna, supranti, kad mes gyvename tarp visai šviesių debesų, ir kad mūsų problemos bei vargai, palyginti su knygos herojų gyvenimais yra menkniekis.

Tiesa, knygos pabaiga mane kiek nuvylė, nes baigėsi staiga, atrodo vos įpusėjus skaityti ir paliko nemažai neatsakytų klausimų. Kokia Jums pasirodė ši knyga?

Taip pat skaitykite