Pyragas su vaisiais ir varške

90 min. 4-6 > 7.00 €

Kuo puikiausiai atsimenu, kai dar prieš paskelbiant karantiną šalyje, mintyse pagalvojau, na gal ir visai neblogai bus – daugiau laiko skirsiu vaikams, pasitvarkysiu namus, paskaitysiu knygų, dažniau gaminsiu maistą. Eina jau penkta karantino savaitė ir galiu pasigirti tik tuo, kad labai daug bendravau su vaikais, na ir pagaliau susitvarkiau savo ir vaikų drabužių spintas, išrūšiavau drabužius. Dar šiek tiek pasitvarkiau namus, bet tikrai padariau mažiau nei planavau.

Laiko knygų skaitymui nelabai radau, o ir maisto gaminimui skyriau mažiau laiko nei ankščiau. Paskutinėmis savaitėmis pusryčių, pietų ir vakarienės ruošimui stengdavausi skirti po valandą. Net per Velykas nebuvo didelio ūpo pagaminti ko nors skanaus. Tik šiandien, kažkaip, po ilgos pertraukos, pagaliau iškepiau šeimai pyragą. Jį valgydama pagalvojau, kad iki karantino man pavykdavo padaryti kur kas daugiau.

Tešlai reikės:

150 g. sviesto

8-10 valgomųjų šaukštų miltų

3-4 valgomųjų šaukštų cukraus

1 valgomojo šaukšto vanilinio cukraus

Pusę vienos citrinos sulčių ir žievelės

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

Įdarui:

200 g. maskarponės sūrio

200 g. varškės

1-2 valgomųjų šaukštų grietinės

1 kiaušinio

3-4 valgomųjų šaukštų cukraus

1 valgomojo šaukšto bulvių krakmolo

1 didelės skardinės konservuotų vaisių (ananasų, persikų, vynuogių ir vyšnių)

Papildomai reikės šiek tiek sviesto kepimo formai patepti, manų kruopų kepimo formai pabarstyti.

Pirmiausia pasiruošiame tešlą:

Burokine tarkele sutarkuojame sviestą. Beriame miltus maišytus su kepimo milteliais. Sutriname pirštais. Smulkia tarkele įtarkuojame citrinos žievelę, beriame paprastą ir vanilinį cukrų, įmušame kiaušinį, įspaudžiame citrinos sulčių, išmaišome ir minkome rankomis kol neliks sausų trupinių. Iš tešlos padarome kamuoliuką ir dedame į šaldytuvą maždaug 30 minučių.

Ruošiame įdarą:

Varškę ištriname kartu su cukrumi, įmaišome maskarponės sūrį, įmušame kiaušinį, įdedame porą šaukštų grietinės, įberiame krakmolo ir išmaišome iki vientisos masės. Sudedame konservuotus vaisius ir dar kartą išmaišome.

Ruošiame pyragą:

Kepimo formą ištepame sviestu ir pabarstome manų kruopomis. Ant miltais pabarstyto paviršiaus iš tešlos iškočiojame šiek tiek didesnį nei kepimo forma apskritimą, kurį atsargiai dedame į kepimo formą užlenkdami kraštus. Ant viršaus tolygiai paskirstydami supilame paruoštą įdarą, jei tešlos liko – sausainių formelėmis išspaudžiame sausainukus ir jais papuošiame pyragą.

Orkaitę įkaitiname iki 170 laipsnių temperatūros:

Dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame apie 35-40 minučių.

Jei mėgstate, prieš patiekiant, pyragą apibarstykite cukraus pudra. Skanaus!

Taip pat skaitykite