Pica su mangais ir rūkyta vištiena

60 min. 3-4 > 6.00 €

Šeimai sugalvojau iškepti naminių picų. Tešlą pasiruošiau dar iš vakaro, per naktį ji kuo puikiausiai iškilo, tad ryte beliko tik iškočioti, paruošti picas ir jas iškepti. Mažiesiems valgytojams labai patiko pusryčiams patiektos tokios žaismingos picos su šikšnosparniais ir voriukais.


Tešlai reikės (Iš nurodyto kiekio tešlai skirtų produktų pavyks iškepti nemažas tris picas):

100 g. pilno grūdo miltų

300 g. baltų miltų

1 pakelio mielių (11 g.)

1-2 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus

50 ml. šilto vandens

100 ml. pieno

1 arbatinio šaukštelio cukraus

Žiupsnelio druskos

Ant viršaus:

200 g. mocarelos sūrio

Šiek tiek kietojo tarkuoto sūrio

1 prinokusio mango

3 rūkytų vištienos blauzdelių

Pomidorų padažo arba pastos

Žiupsnelio picai skirto džiovintų žolelių mišinio

Keleto juodųjų alyvuogių be kauliukų

Pirmiausia aktyvuojame mieles.

Į puodelį įpilame šilto, bet jokiu būdų ne karšto vandens 50 ml. Beriame 1 arbatinį šaukštelį cukraus, gerai išmaišome ir tada suberiame sausas mieles. Subėrus mieles, atsargiai išmaišome, kad nebūtų gumuliukų. Ir paliekame kokioms 5 min. Jei mielės tinkamos, tai po penkių minučių mišinys turėtų suputoti (pakilti).

Dideliame dubenyje persijojame baltus miltus, kuriuos sumaišome su pilno grūdo miltais.

Sumaišome su druska. Pilame pieną, aliejų, sumaišome pakilusias mieles. Mediniu šaukštu gerai išmaišome. Rankomis reikėtų minkyti tol kol tešla taps minkšta, elastinga bei nebekips prie rankų. (Jei tešla labai limpa prie rankų, rankas patepkite aliejumi. Minkyti bus kur kas lengviau.)

Tešlą padedame šiltai, uždengtame dubenyje, pakilti bent 30 minučių. (Šį kartą palikau nakčiai)

Tešlą padaliname į tris dalis. Kiekvieną gabalėlį iškočiojame, suformuojame norimo dydžio picos padą. Picos padą ištepame pomidorų padažu ar pasta, ant viršaus dedame tarkuotą mocarelos sūrį. Rūkytų vištienos blauzdelių mėsą supjaustome ir tolygiai paskirstydami sudedame ant picos. Prinokusį mangą nulupame ir supjaustome griežinėliais, išspaudžiame šikšnosparnius ir sudedame ant picos. Pabarstome kietuoju sūriu.

Orkaitę įkaitiname iki 210 laipsnių temperatūros:

Kepame įkaitintoje orkaitėje apie 10 minučių. Uždedame iš mocarelos sūrio išspaustus voriukus, ant viršaus alyvuogių griežinėlius (akytes) ir dar kepame apie 2-3 minutes.

Prieš patiekiant pabarstome džiovintų prieskoninių žolelių mišiniu picai. Skanaus!

Taip pat skaitykite