Maskarponės sūrio tortas

60 min. 4-6 > 6.00 €

Su artėjančiais Naujaisiais! Nuoširdžiai visiems linkime palaikančių artimųjų ir draugų, džiugių bei įkvepiančių atradimų, sparnuotų svajonių ir žinoma, stiprios sveikatos!

Tariame didelį ačiū, kad esate kartu!

Tokiam 22 cm. skersmens tortui pagaminti reikės:

500 g. maskarponės sūrio

250 g. plakamosios grietinėlės

4-5 valgomųjų šaukštų cukraus pudros

Pusę vienos citrinos sulčių

1 arbatinio šaukštelio želatinos

30 ml. vandens

Žėlė gabaliukams:

1 pakelio mėgiamo skonio žėlė

300 ml. vandens

Torto pagrindui reikės:

180 g. kvadratinių sausainių

80 g. sviesto

1 arbatinio šaukštelio prieskonių mišinio meduoliams

Papildomai reikės įvairių papuošimų

Pirmiausia pasiruošiame žėlė gabaliukus:

Žėlė pasiruošiame pagal gamintojo rekomendacijas, tik ištirpiname mažesniame vandens kiekyje. (Vietoje nurodytų 500 ml. aš pyliau 250 ml.) Dedame į šaldytuvą sustingti. Sustingusią supjaustome kubeliais.

Ruošiame torto pagrindą:

Kepimo formos dugną išklojame kepimo popieriumi. Sviestą ištirpiname, įberiame prieskonių mišinio meduoliams ir šiek tiek pašildome. Sausainius sutrupiname iki trupinių ir sumaišome tirpintu sviestu. Paruošta mase išklojame kepimo formos dugną. Dedame į iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę ir kepame 12-15 minučių. Atvėsiname.

Ruošiame tortą:

Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame išbrinkti. Išbrinkusią želatiną pašildome karšto vandens vonelėje. Į dubenį dedame maskarponės sūrį, beriame cukraus pudrą, želatiną ir išplakame. Atskirame inde iki standumo išplakame grietinėlę su citrinos sultimis, imaišome į maskarponės sūrio masę ir dar kartą gerai išplakame. Pusę pasiruoštos masės tolygiai paskirstydami dedame ant torto pagrindo, beriame žėlė kubelius ir ant viršaus sudedame likusią torto masę. Dedame sustingti į šaldytuvą 2-3 valandoms arba nakčiai.

Maskarponės sūrio tortas paruoštas. Puošiame pagal savo norus. Skanaus!

Taip pat skaitykite