Levandomis kvepianti braškių uogienė

5 val. 10 >5.00 €

Labai skani levandomis kvepianti braškių uogienė.

3 litrams levandomis kvepiančios braškių uogienės išvirti reikės:

2 kg. braškių

1 kg. uogienių cukraus

10 trumpų levandos žiedų šakelių

Ruošiame levandų kvapo cukrų:

Levandų žiedlapių šakeles surišame į puokštę. Ją dedame į puodą ir užpilame uogienų cukrumu, uždengiame ir paliekame pastovėti mažiausiai dviems valandoms, o geriausia – nakčiai.

Verdame braškių – levandų uogienę:

Braškes švariai nuplauname, nusausiname, jei didesnės supjaustome griežinėliais ar tiesiog perpjauname pusiau, dedame į puodą storu dugnu, kuriame virsime uogienę. Puodą dedame ant vidutinio kaitrumo ugnies. Kaitiname iki užvirimo, kaskart pamaišydami. Užvirus uogoms paverdame dar kokias 3-5 minutes. Nuolatos maišydami, pilame paruoštą levandomis kvepiantį uogienių cukrų (levandų puokštelės į uogienę nedėti!). Supylus uogienių cukrų vis pamaišydami uogienę kaitiname 15 minučių. Susidariusias baltas putas viršuje nugriebiame. Levandų puokštelę, kurią buvome užpylę cukrumi, dedame ant puodo krašto ir pridengiame puodo dangčiu. (Jei įmanoma stengiamės neįmerkti žiedelių į uogienę). Paliekame pastovėti 30 minučių.

Pilstome braškių – levandų uogienę į stiklainius:

Praėjus 30 minučių braškių – levandų uogienę užviriname ir supilstome į švariai išplautus šiltus stiklainius stipriai užsukdami dangteliu. Stiklainius su braškių levandų uogienę padedame ant paviršiaus ant kurio patiestas rankšluostis „apklodami“ kitu rankšluosčiu ir paliekame geriausia per naktį.

Braškių - levandų uogienė

Skanaus!

Taip pat skaitykite