bookmark_border

Lazanija su vištiena

75 min. 4-8 >4.50 €

Mes vis dar gyvename šventinėmis nuotaikomis. Šiandien pietums kepėme labai paprastą lazaniją su vištieną, kurią kartu su vaikais papuošėme skirtingų spalvų sūriais.

Lazanijai paruošti reikės:

16 lazanijos lakštinių (po 4 lazanijos lakštinius kievienam sluoksniui )

50 g. geltonos spalvos sūrio

50g. žalios spalvos sūrio

50 g. raudonos spalvos sūrio

Raudonajam padažui:

1 nedidelės skardinės (400 g) konservuotų savo sultyse luptų smulkintų pomidorų,

3 tarkuotų česnako skiltelių

1 valgomojo šaukšto sviesto

500 g. vištienos filė

1 galvutės svogūno

1 didelės morkos

Druskos pagal skonį

Maltų kvapiųjų pipirų

Baltajam padažui:

50 g. sviesto

50 g. kvietinių miltų

500 ml. pieno

100 ml. vištienos sultinio

50 g. kietojo sūrio

Pirmiausia ruošiame raudonąjį mėsos padažą.

Keptuvėje išlydome sviestą. Dedame smulkiai pjaustytą vištienos filė. Pabarstome druska, pipirais, kepiname apie 5-8 minutes vis pamaišydami. Suberiame kapotą svogūną, burokine tarkele tarkuotą morką, tarkuotas česnako skilteles ir kepiname apie 5-8 minutes. Dedame smulkintus konservuotus pomidorus, uždengiame keptuvę dangčiu, troškiname apie 5 minutes.

Ruošiame baltąjį padažą.

Ant vidutinės ugnies įkaitintoje keptuvėje ištirpiname sviestą, dedame miltus,  greitai maišome, atsargiai po truputį pilame pieną, ir maišome nuolatos, kad nesusidarytų gumuliukai. Supylus visą pieną, pilame vištienos sultinį. Padažas turi būti vidutinio tirštumo, be gumuliukų. Užvirinus padažą sudedame tarkuotą kietajį sūrį. Ir dar pamaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių.

Kad būtų lengviau, raudonąjį padažą reikėtų padalinti į tris, o baltąjį į penkias dalis. Ant kepimo indo dugno užpilti, tolygiai paskirstyti maždaug penktadalį baltojo padažo. Tada ant viršaus uždėti  pirmuosius 4 lazanijos lakštinius. Užpilti raudonojo ir baltojo padažo. Ant viršaus vėl uždėti 4 lakštinius, užpilti raudojo ir baltojo padažo, vėl dėti 4 lakštinius supilti likusį raudojąjį padažą bei užpilti baltojo padažo. Dėti paskutinį lakštinių sluoksnį, ant višaus supilti likusį baltajį padažą.

Lazaniją dedame į įkaitintą orkaitę ir kepame apie 40 minučių.

Išėmus iš orkaitės ant lazanijos suberti smulkia tarkele tarkuotus sūrius: geltoną, žalią ir raudoną. Dėti į orkaitę dar 10 minučių.

 

Jei mėgstate, patiekiant galima pabarstyti džiovintais bazilikais. Skanaus!

 

Taip pat skaitykite