Kiaušinius Velykoms marginame natūraliai ir kartu su vaikais!

Šiais metais nusprendėme ir mes Velykoms kiaušinius marginti tik natūraliomis priemonėmis ir žinoma tai darėme kartu su vaikais!

Nuo kovo mėnesio pradžios  pradėjome kaupti geltonųjų ir raudonųjų svogūnų bei česnakų lukštus, nes kaip ir kiekvienais metais juos naudojame kiaušinių marginimui, tik šį kartą apsėjome be maistinių dažų. Kiaušinių marginimui rinkomės ir baltus ir rudus kiaušinius. Papildomai reikėjo acto, siūlo bei merliaus.

Kiaušinių dažymas su svogūnų lukštais yra labai paprastas ir tikrai nesudėtingas. Mes darome taip: imame kiaušinį, jį gražiai tolygiai apdedame svogūnų bei česnakų lukštais ir susukame į merlių ir užrišame siūlu. Dedame į puodą, įberiame druskos ir verdame ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 12 minučių. Atsargiai išimame ir paliekame pastovėti, kai jau kiek pravėsta išvyniojame. Kartais mūsų vyresnėliui būna sunku išlaukti kol kiaušiniais kiek pravės ir jis nori juos išvynioti dar labai karštus.

Bandėme dažyti kiaušinius ir su burokėliais. Tiesiog smulkia tarkele sutarkavome burokėlius, sudėjome žalius kiaušinius ir užpylėme vandeniu įbėrėme druskos, įpylėme acto. Virėme ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 12-15 minučių. Tikėjomės margučiai bus purpurinės spalvos tačiau gavosi tokie.

Taip pat su svogūnų lukštais išvirtus kiaušinius sugalvojome įmerkti į mėlynių arbatą. Tiesiog saują šaldytų mėlynių sutrynėme el. trintuvu užpylėme 200 ml. verdančio vandens ir į gautą nuovirą sudėjome kiaušinius, kiaušinius palaikėme apie valandą. Margučiai gavosi tokie:

Linkime stiprių margučių bei gražių artėjančių šv. Velykų!

Taip pat skaitykite