bookmark_border

Citrininiai sausainiai

60 min. 4 > 4.00 €

Šiandien, pasitarę su vaikais, nusprendėme kepti sausainius. Vyresnėlis sūnus labai norėjo kakavinių, o mažylis bet kokių svarbu tik, kad būtų be kakavos, tad teko traukti burtus. Sėkmė nusišypsojo sausainiams be kakavos, o man ir vėl teko sukti galvą kokių sausainių iškepus šiandien. Kaip tik ant spintelės gulėjo keletas citrinų, tad pagalvojau, kodėl nepabandžius iškepti citrininių sausainių. Apelsininius kepiau ne kartą ir šeimai jie labai patiko. Vaikai priėmė mano pasiūlymą ir štai citrininiai sausainiai jau iškepti.

Sausainiams iškepti reikės:

160 g. kambario temperatūros sviesto

250 ml. miltų

80-100 g. cukraus

1 citrinos

2 valgomųjų šaukšto vanilinio cukraus

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

Žiupsnelio druskos

Papildomai sausainių papuošimui reikės valgomų akyčių.

Ruošiame tešlą sausainiams:

Kambario temperatūros sviestą išsukame su paprastu ir vaniliniu cukrumi. Smulkia tarkele įtarkuojame vienos, būtinai gerai nuplautos, citrinos žievelę. Įspaudžiame citrinos sultis ir išmaišome. Beriame miltus maišytus su kepimo milteliais. Išminkome vientisą tešlą. Tešla turėtų būti minkšta. Susukame tešlą į maistinę plėvelę ir įdedame į šaldytuvą maždaug 30 minučių.

Tešlą iškočiojame, norima sausainių formele išspaudžiame sausainius.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Sausainius dedame ant kepimo skardos, jei skarda linkusi pritraukti kepinius – naudokite kepimo popierių. Kepame apie 12-15 minučių.

Į dar šiltus, iš orkaitės išimtus sausainius, atsargiai įspaudžiau po dvi akytes. Jos puikiai laikėsi ir nekrito.

Taip pat skaitykite