bookmark_border

Cepelinai su morkų įdaru

60 min. 4 >2.00 €

Bemėsiams šeimos pietums gaminau cepelinus su morkų įdaru, į kurį buvo rekomenduojama įdėti dar ir aguonų, gaila, bet tik gaminimo metu pastebėjau, kad baigėsi aguonos, keliauti į parduotuvę nebebuvo kada. Išvirtų cepelinų skonis buvo net labai geras, tikiu, kad su aguonomis būtų buvę dar skaniau, tad kitą kartą bandysiu ir su jomis.

Aštuoniems cepelinams pagaminti reikės:

3 vidutinio dydžio virtų bulvių

7 vidutinio dydžio bulvių

2-3 valgomųjų šaukštų bulvių krakmolo

2 nedidelių svogūnų

Druskos pagal skonį

Morkų įdarui:

3-4 vidutinio dydžio morkų

3-4 vidutinio dydžio svogūnų

1-2 valgomųjų šaukštų sviesto

Pirmiausia pasiruošiame įdarą:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame smulkiai pjaustytą svogūną, pabarstome druska, pakepiname apie 2-3 minutes ir sudedame burokine tarkele tarkuotas morkas. Kepiname kol suminkštės. Dedame į dubenėlį, paliekame atvėsti.

Ruošiame masę cepelinams:

Virtas bulves sumalame arba sugrūdame grūstuve. Žalias bulves nuskutame ir sutarkuojame tarkavimo mašina arba smulkia tarkele. (Aš kadangi bulvių tarkavimo mašinos neturiu, tai bulves tarkavau smulkia tarkele.) Nuo bulvių tarkių labai gerai nuspaudžiame skystį. Į dubenį dedame tarkuotas žalias bulves ir grūstas virtas bulves, smulkia tarkele įtarkuojame svogūno galvutes, pabarstome druska, beriame krakmolo ir išmaišome.

Formuojame cepelinus:

Imame nedidelį kiekį masės, padarome paplotelėlius, į kuriuos dedame morkų ir svogūnų įdaro, užspaudžiame suformuodami cepelinus. Aš apsidraudimui, suformuotus cepelinus apvoliojau krakmole.

 

 

Puode storu dugnu užviriname vandenį su druska ir bulvių krakmolu. Cepelinus dedame į verdantį vandenį ir nuo iškilimo į paviršių ant vidutinio kaitrumo ugnies verdame apie 15 min. priklausomai nuo cepelinų dydžio.

 

Patiekiame su grietinės sviesto padažu. Skanaus!

Taip pat skaitykite