Carl-Johan Forssén Ehrlin “Drambliukė, kuri norėjo užmigti”

Apie ankstesnę Carl-Johan Forssén Ehrlin knygą “Triušelis, kuris norėjo užmigti” ir girdėjau, ir skaičiau nemažai itin teigiamų mamų atsiliepimų, tad dar žiemą pasirodžius naujajai knygai “Drambliukė, kuri norėjo užmigti” (kuri dar geresnė už triušelį) ilgai nedvejojau – pirkti ar nepirkti.

Nusipirkau ją mąstydama ir apie ateitį, kai teks mažąjį Augustiną iš mažos kūdikiškos lovelės “perkraustyti” miegoti į didesnę lovą, kurioje jis gana sėkmingai miega jau antras mėnuo. Dabar reikia kur kas labiau pasistengti norint jį užmigdyti. Anksčiau atėjus laikui miegoti, tai yra kokiai 9 valandai, paskaičius kartu su broliu pasaką, Augustinas keliaudavo į savo kūdikišką lovytę ir pats užmigdavo be jokių papildomų mano pastangų. Dabar viskas šiek tiek kitaip ir mūsų migdymasis, kuris užtrunka ne trumpiau nei 30-40 minučių, atrodo panašiai taip.

 

 

Pirmiausia Augustinas išsirenka knygą, kurią skaitysime prieš miegą ir kokias 5 minutes “skaito” man. Jau antra savaitė iš eilės, kai skaitome būtent šią Carl-Johan Forssén Ehrlin pasaką “Drambliukė, kuri norėjo užmigti”. “Paskaitęs” knygą man, ją gražina, ir jau tada mes abu patogiai atsigulę jo lovelėje skaitome, tai yra skaitau aš, o jis klausosi … Tai gi keliaujame su drambliuke Elen, kuri labai nori miego, per stebuklingą mišką, kuriame sutinkame nemažai įdomių veikėjų tokių kaip kurmis Snaudalius, Sofi Knarkalė, Mieguklė Danielė, lipame stebuklingais miego laiptais, na ir žinoma, aš tikiuosi, kad jau po kelių perskaitytų puslapių mano vaikas užmigs, bet jis neužmiega … Tada tikiuosi, kad Augustinas užmigs įpusėjus skaityti pasaką, tačiau – neužmiega, ir perskaičius visą knygą – jis vistiek dar nemiega. Ir taip antra savaitė iš eilės.

Kyla klausimas galbūt aš nemoku jos skaityti ar skaitau ją netinkamai?

Bet aš tikrai stengiuosi įsijausti į skaitymą – skaitau kaip ir rekomenduojama ramiu balsu, lėtai, neskubant, kada reikia paminiu vardą, nusižiovauju. Kelis kartus skaitydama bandžiau neminėti Augustino vardo, bandžiau ir skaityti tą patį puslapį kelis kartus iš eilės tačiau visvien tas pats – vaikas skaitant knygą – neužmiega. Tiesa, pastebiu, kad šios pasakos skaitymas jį įtraukia, jis jos įdėmiai bei ramiai klausosi, bet man nepavyksta žodžiais jo užliūliuoti ir užmigdyti. Baigus skaityti šią knygą, kaip ir beje kitas knygas, Augustinas beveik visada užmiega 10-15 minučių bėgyje.

O Jūsų vaikai ar lengvai užmiega? Galbūt žinote stebuklingų būdų kaip tai padaryti greičiau? Pasidalinkite!

Taip pat skaitykite