bookmark_border

Bruknių, kriaušių ir obuolių marmeladas

45 min. 3 > 3.00 €

Jau ilgą laiką, mano virtuvės spintelėje stovėjo neliečiamas specialus cukrus marmeladams. Nusipirkau jį akcijos metu ir vis neradau progos sunaudoti. Praėjusią savaitę sode prisirinkau nemažai kriaušių ir obuolių, o šaldytuve kaip tik dar buvo likę nesuvalgytų bruknių, tad sugalvojau iš jų išvirti žiemai marmelado. Šiandien pusryčiaudami kaip tik vieną stiklainėlį atsidarėme paragauti – bruknių, kriaušių ir obuolių marmeladas gavosi išties labai gardus.

Trims 330 ml. talpos stiklainiams pagaminti reikės:

6 vidutinio dydžio kriaušių

6 vidutinio dydžio obuolių

1 stiklinės bruknių

50 ml. vandens

1 pakelio (330g.) cukraus marmeladams

Gaminame taip:

Nuo kriaušių ir obuolių nuskutame žievelę, supjaustome kubeliais. Beriame į puodą, įpilame 50 ml. vandens ir kaitiname ant vidutinio kaitrumo ugnies kol užvirs. Suberiame bruknes.

Puodą uždengiame dangčiu ir kaitiname ant vidutinio kaitrumo ugnies apie 15 minučių. Suberiame cukrų marmeladams ir vis pamaišydami kaitiname apie 12-15 minučių. Atsiradusias putas nugriebiame.

Bruknių, kriaušių ir obuolių marmeladas paruoštas. Supilstome į iškaitintus, švarius, sausus stiklainius ir užsukame. Dar karštus stiklainius sudedu dangteliais į apačią ir uždengiu rankšluosčiu, palieku nakčiai. Atvėsusius stiklainius laikau šaltai.

Taip pat skaitykite