Biskvitinis pyragas su sliekais ir purvu

120 min. 12 >5.00 €

Vaikų reakcija pamačius šį pyragą buvo tokia kokios ir tikėjausi – teigiama. Kakaviniame biskvitiniame pyrage rasti sliekai šleikštulio nesukėlė, priešingai nušvitusios vaikų akys išdavė – staigmena jiems patiko.

Manau tokį pyragą būtų galima drąsiai pateikti per vaikų gimtadienį vietoje saldžių užkandžių tokių kaip vafliai ar sausainiai, o gal net vietoje įprasto torto?

20×30 dydžio biskvitiniam pyragui iškepti reikės:

4 didelių kiaušinių

100 g. sviesto

4 valgomųjų šaukštų saldinto sutirštinto pieno su kakava

1 valgomojo šaukšto cukraus

1 su puse valgomojo šaukšto kakavos

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

200 g. miltų

Kremui:

250 g. maskarponės sūrio

100 g. saldinto sutirštinto karamelizuoto pieno

4 valgomųjų šaukštų saldinto sutirštinto pieno su kakava

1 arbatinio šaukštelio želatinos

50 ml. vandens

Papildomai reikės:

Guminukų sliekų

Šokoladinių sausainių trupinių (purvui)

Ruošiame tešlą biskvitiniam pyragui:

Minkštą kambario temperatūros sviestą išsukame kartu su cukrumi, kakavos milteliais. Po vieną įmušame kiaušinius,įpilame saldintą sutirštintą pieną ir išplakame iki vientisos purios masės. Beriame persijotus miltus maišytus su kepimo milteliais ir labai gerai išmaišome.

Orkaitę įkaitiname iki 180 laipsnių temperatūros:

Į sviestu išteptą arba kepimo popieriumi išklotą kepimo skardą pilame paruoštą šokoladinę masę. Kepame įkaitintoje orkaitėje apie 20-25 minutes. (Jei orkaitė linkusi kaisti netolygiai kepimo indą rekomenduoju uždengti folija). Iškepusį šokoladinį biskvitinį pyragą atvėsiname.

Ruošiame kremą:

Beriame vieną arbatinį šaukštelį želatinos į puodelį ir užpilame 50 ml. vandens. Paliekame išbrinkti 30 minučių. Pašildome karšto vandens vonelėje iki kol želatina visiškai ištirps. Maskarponės sūrį išplakame su saldintu karamelizuotu sutirštintu pienu ir kakavos skonio pienu, įmaišome želatiną ir išmaišome.

Slepiame pyrage sliekus:

Įspaudžiame apvalias skylutes, (tai dariau kočėlo galu) į kurias dedame sliekus. (Stenkitės įsidėmėti ir atsiminti kur dėjote sliekus, kad paskuj netyčia pjaustydami pyragą neužkliūdytumėte sliekų).

Užpilame paruoštu kremu, gražiai išlyginame ir dedame 2 valandoms į šaldytuvą.

Ant viršaus pabarstome šokoladinių sausainių trupiniais ir uždedame dar sliekų. Skanaus!

[vivafbcomment]

Taip pat skaitykite